مواد اولیه و سرمایه مورد نیاز برای تولید ادویه در خانه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

سرمایه مورد نیاز برای تولید ادویه جات در خانه نسبت به بسیاری از مشاغل دیگر کم تر بوده و با پرداخت مبالغ اندک هم امکان پذیر است. نکته قابل توجه در رابطه با مواد اولیه ای که شما برای این کار خریداری می کنید، شرایط نگهداری آسان آن است. این مسئله موجب صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد.
در ادامه مواردی که ملزم به پرداخت هزینه برای تولید ادویه در خانه هستید را برای شما توضیح خواهیم داد. در پایان با جمع بندی این موارد می توانید سرمایه نسبی مورد نیاز برای این کسب و کار را محاسبه کنید. دقت داشته باشید که تمام این موارد به حجم کار شما بستگی دارد.

سرمایه تولید ادویه

هزینه اجاره محل کار
شما برای نگهداری مواد اولیه تولید ادویه مجبور به خریداری یخچال و یا اجاره یک انبار بزرگ نیستید. این مواد سبک و کم جا هستند. صرفا همین که در یک محیط خشک و نسبتا خنک در کیسه های نفوذ ناپذیر نگه داری شوند کفایت می کند. در نتیجه شما می توانید انباری منزل خود را برای نگهداری این مواد مورد استفاده قرار دهید. در همین ابتدای کار شما معاف از پرداخت اجاره کارگاه و انبار هستید.
دستگاهی که برای تولید ادویه جات در خانه مورد استفاده قرار می دهید کم جا و کم درد سر است. این دستگاه صدای مزاحمی ندارد و می توانید در یکی از اتاق های خانه از آن استفاده کنید. نیروی مورد استفاده این دستگاه برق است و فقط نیاز به اتصال به یک پریز دارد. سطح انرژی مصرفی این دستگاه بسیار اندک است و جای نگرانی نیست.

 

مواد اولیه تولید ادویه

هزینه های نیروی کار
شما به یک ناظر خرید، بازار یاب و اپراتور دستگاه احتیاج دارید. مسلما حجم اندک کار و سفارشات شما در ابتدای به طور فردی هم قابل انجام است. می توانید برای شروع شخصا به این موارد رسیدگی کنید. اما میبایست در نظر داشته باشید با پیشرفت شما و تقبل سفارشات بیشتر ملزم به استخدام نیروی کار انسانی هستید. اگر شکل کسب و کار شما خانگی باشد می توانید بین اعضا خانواده تقسیم کار کنید.
در صورتی که بخواهید افرادی را برای این کار استخدام کنید میبایست حقوق و مزایای آن ها را در نظر داشته باشید. دستمزد این افراد بنا به تایم کاری و حجم کار شما متغییر است. اگر به صورت شیفتی و یا تمام وقت مشغول به کار هستند، بر اساس قوانین مصوب اداره کار مبالغ را محاسبه کنید.

 

تولید ادویه در منزل

هزینه های مواد اولیه
انواع محصولات تولیدی شما شامل ادویه های مخلوط شده مثل ادویه خورشیف ادویه پلویی، ادویه عربی، ادویه هندی، ادویه مکزیکی، ادویه آبگوشتی و ادویه ترشی خواهد بود. هر کدام از این موارد نیاز مند ترکیب چند ادویه دیگر است که قیمت هر کدام از دیگری متفاوت است. بر اساس درصدی که میبایست با یکدیگر ترکیب شود قیمت تمام شده هر کدام از این ادویه ها با یکدیگر تفاوت دارد.
پیش نهاد ما به شما برای صرفه جویی در هزینه های تولید ادویه جات خانگی مراجعه به بازار ها و خرید این ادویه ها به صورت کلی و فله است. با این کار مبلغ قابل توجهی در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد. در نتیجه با افزودن این تفاوت به قیمت تمام شده تولیدات خود سود بیشتری کسب خواهید کرد.

 

هزینه تولید ادویه

هزینه های دستگاه
هزینه دستگاه های ادویه پر کن از 5 میلیون تومان الی 60 میلیون تومان متغییر است. مسلما خط تولید دستگاه های گران تر با سرعت و حجم بیشتری عمل می کند. در صورتی که برای اینده شغلی خود برنامه ریزی دارید و می توانید حجم کار بیشتری را مدیریت کنید دستگاه های بزرگ صنعتی را خریداری کنید.
در غیر این صورت سایز های کوچک تر که در اصطلاح دستگاه ادویه پر کن مینی نام دارند را خریداری فرمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای فعالیت در محیط کارگاه با نیروی کار بیشتر مسلما ملزم به خریداری دستگاه بزرگ صنعتی هستید. بیشتر سرمایه مورد نیاز تولید ادویه جات صرف خرید دستگاه خواهد شد.

 

مواد اولیه تهیه ادویه

هزینه های بسته بندی
هزینه های بسته بنید بر اساس اینکه شما چه متریالی را برای این کار استفاده می کنید متغییر است. قوطی های پلاستیکی، شیشه و یا پلاستیک ها هر کدام قیمت متفاوتی دارند. اگر بخواهید روی تولیدات خود لیبل بزنید باید هزینه را برای این کار به صورت مجزا پرداخت کنید. معمولا هر بسته صد گرمی چیزی حدود 300 الی 1000 تومان برای شما هزینه بسته بندی خواهد داشت.
در صورتی که این لوازم را به صورت عمده از مراکز تولیدی خریداری کنید مسلما هزینه های شما کاهش پیدا می کند. در ابتدا صرف این هزینه برای تعدا بالا لزومی ندارد. چرا شما میزان سفارشات و حجم کار خود را هنور تخمین نزدید.

 

سرمایه تهیه ادویه

هزینه های تبلیغات
بعد از کیفیت محصولات شما، تبلیغات مناسب و گسترده ضامن بقای کسب و کار شما خواهد بود. در نظر داشته باشید محصولی که قصد تولید آن را دارید در حاضر حاضر توسط برند های معتر و نام اشنا به فرشو می رسد. برای اینکه در این رقابت پیروز شوید باید بخشی از سرمایه تولید ادویه جات را برای بخش تبلیغات اختصاص دهید.
تبلیغات درست باعث جلب توجه مشتری خواهد شد. روش های تبلیغاتی از طراحی بسته بندی محصولات شما تا تهیه کاتالوگ از آن ها طیف گسترده ای در بر خواهد گرفت. شما می توانید در صفحات شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. تا زمانی که بتوانید شخصا این موضوع را مدیریت کنید، این بخش برای شما هزینه ای نخواهد داشت.

سود و هزینه
حداقل سرمایه مورد نیاز برای شروع کسب کار تولید ادویه جات در خانه 15 میلیون تومان خواهد بود. هزینه های شما شامل خرید دستگاه، مواد اولیه، بسته بندی، تبلیغات و نیروی کار است. درصورتی که حجم کار شما نسبت به تقبل سفارشات افزایش پیدا کند مسلما این هزینه افزایش پیدا خواهد کرد. برای سود بیشتر و کمک به کاهش هزینه ها این شغل را به شکل خانگی مدیریت کنید.
بخش های بازار یابی و بسته بندی محصولات را ابتدای کار شخصا به عهده بگیرید. تا زمانی که در خانه تولیدات خود را انجام دهید نیاز به پرداخت اجاره بها برای کارگاه و یا انبار محصولات نیستید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *