نحوه بازاریابی و فروش محصولات در کسب و کار خانگی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مشاغل مستقر در خانه به یک کارآفرین اجازه می‌دهند بدون هزینه خرید یا اجاره یک ساختمان و تجهیزات، یک کسب‌وکار کوچک را شروع کند. با این حال، از آنجایی که احتمالا در مکانی با ترافیک بالا و بدون یک تابلوی بزرگ در خارج از ساختمان خود کار می‌کنید، مشتریان شما چطور حتی بدانند شما و تجارتتان وجود دارد؟ واقعیت این است که، تا زمانی که خود و تجارت خرد خانگی‌تان را به دیگران معرفی نکنید، هیچ کس در مورد تجارت شما چیزی نخواهد دانست. به عبارت دیگر، شما باید تبلیغ و بازاریابی کنید. اساسا در مشاغل خانگی، تبلیغات و بازاریابی هرگز به پایان نمی‌رسد و اگر می‌خواهید مشتریان به تجارت شما وفادار بمانند، باید در بازار خود برجسته باشید. برای یادگیری درمورد رقابت در بازار کسب‌وکار خانگی و بازاریابی خانگی وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که چگونه خود را از دیگران متمایز کنید.

قبل از هرچیز مشتری‌های خود را تعریف و مشخص کنید در تلاش برای دستیابی به کدام بازار هدف هستید؟ چه جمعیتی بازار هدف شما هستند؟ آن‌ها با چه مشکلاتی روبرو هستند و چه ارزش‌هایی تصمیمات خرید آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟ قیمت، کیفیت، موقعیت مکانی، خدمات، دسترسی، ارزش‌ها و سبک زندگی را در نظر بگیرید. چه چیزی بیشتر از همه برای مشتریان هدف شما مهم خواهد بود؟ فراموش نکنید درک اینکه با چه کسی صحبت می‌کنید و به چه چیزی احتیاج دارد، کلید ایجاد یک پیام بازاریابی موثر است. محصولات خود به‌خوبی را بشناسید و وقت خود را صرف بیان ویژگی‌های خاص محصولات تولیدی‌تان کنید و فایده استفاده از خدمات و کالاهایی که ارائه  می‌دهید را برای مشتری‌ها شرح بدهید. صراحتا مشخص کنید که این محصولات و خدمات چگونه در زندگی شخصی آن‌ها تغییر ایجاد می‌کنند؟ در بازاریابی برای فروش در منزل تمرکز اصلی‌تان را بر روی این موضوع بگذارید که مشخص کنید به چه کسی خدمت می‌کنید، چه فایده‌ای ارائه می‌دهید و اینکه چرا شما بهترین کسب‌و‌کار برای ارائه آن خدمات یا کالای خاص هستید.

بله بازاریابی کسب‌و‌کار خانگی می‌تواند یک چالش باشد، اما از پست الکترونیکی و تبلیغات آنلاین گرفته تا حتی تبلیغات تلویزیونی یا حضور در نمایشگاه‌های تجاری، همه یک امکان برای بازاریابی و فروش محصولات در  کسب‌و‌کار خانگی هستند.

 

یک وبلاگ بسازید.

برای موتورهای جستجو بهینه شوید.

یک وبلاگ را به‌عنوان فضای اختصاصی کسب‌وکار خود در فضای مجازی در نظر بگیرید که در آن می‌توانید افکار، ایده‌ها و تصاویر تجارت‌تان را برای تبلیغ و معرفی به اشتراک بگذارید. وبلاگ شما بخشی از مارک تجاری شما خواهد بود و به مشتریان قبلی و بالقوه‌تان این امکان را می‌دهد تا از خدمات و محصولات جدید کسب‌و‌کار شما مطلع شوند. تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه نوع محتوایی را در وبلاگ خود ارائه کنید و در به‌روزرسانی مطالب وبلاگ ثابت قدم باشید. به یاد داشته باشید که ثبات در این کار برای اعتمادسازی و دادن دلیل برای ادامه بازگشت به خوانندگان مهم است. می‌توانید مشخصا در مورد تجارت خود بنویسید یا پست‌های شخصی را با محتوای کسب‌و‌کارتان ترکیب کنید. حتما هم وب‌سایت یا وبلاگ خود را برای موتورهای جستجو در آنچه بهینه‌سازی موتور جستجو یا SEO نامیده می‌شود بهینه کنید. WordPress و Blogger دو بستر محبوب و رایگان برای ایجاد وبلاگ ویژه کسب‌وکار شما هستند.

 

ارسال خبرنامه

شروع به جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل مشتریان بالقوه و ارسال یک خبرنامه حاوی پیشنهادات اطلاعات مفید و کوتاهی درباره کسب‌وکار خود به آن‌ها بکنید. برای مشتریان فعلی‌تان هم هرچند وقت‌یکبار یک خبرنامه ارسال کنید و آن‌ها را در جریان پیشرفت‌های کسب‌و‌کار و خدمات تازه‌ خود قرار دهید. با ارائه اطلاعات به موقع و مفید، به مشتریان خود دلیلی برای ادامه همکاری با تجارت خود می دهید که سود شما تضمین خواهد کرد. از ویژگی‌های سرویس‌های ایمیل استفاده کنید که مشتریان‌‌تان بتوانند بدون هزینه در خبرنامه شما مشترک شوند.

 

حتما در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید.

از ارتباط با مشتری‌ها تا عمده‌فروشان، خرده‌فروشان!

از بازاریابی شبکه های اجتماعی و استفاده از سایت‌هایی مانند توییتر، فیس‌بوک و لینکدین غافل نشوید. مخصوصا نحوه بازاریابی در اینستاگرام و کار با آن را یاد بگیرید و از این فضا برای تبلیغات تجارت خانگی‌تان استفاده کنید. این شبکه‌های اجتماعی درحقیقت نیروگاهی رایگان برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و پخش پیام شما از طریق Interwebs هستند. این فضاهای اینترنتی شخصی فرصتی مناسب برای یافتن دیگران هستند که می‌توانند به رشد تجارت شما کمک کنند. با حضور فعال و درست در این شبکه‌های اجتماعی علاوه بر مشتریان می‌توانید با عمده‌فروشان، خرده‌فروشان و حتی متخصصان رسانه ارتباط برقرار کنید و برای توسعه کسب‌وکار خود و تبلیغاتی با برد بزرگ‌تر برنامه‌ریزی کنید. اصلا فرقی نمی‌کند تجارت شما یک شرکت بزرگ باشد یا یک فروشگاه کوچک و کسب‌وکار خانگی، همیشه می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ کالاها و خدمات خود استفاده کنید.

تجارت مبتنی بر خدمات خود را در وب‌سایت‌هایی که مشتری آماده ارائه می‌دهند به نمایش بگذارید. مثلا در نمونه‌های خارجی سایت‌هایی مانند Hire My Mom، elance و Mediabistro به افراد امکان می‌دهند خدمات، رزومه و نمونه کارهای خود را معرفی کنند. در این سایت‌ها مشتریانی که به‌دنبال استخدام ارائه‌دهندگان خدمات هستند می‌توانند مشاغلی مانند مشاغل شما را جستجو کنند و تصمیم بگیرند چه کسانی را استخدام کنند. برای عضویت در این سایت‌ها حتما بهترین کلیپ‌ها و عکس‌ها و نمونه کارهای خود را پست کنید و درمعرض دید بگذارید تا مشتریان‌تان بدانند چرا باید شما را به جای گزینه‌های دیگر انتخاب کنند.

 

تبلیغات در مجله‌ها و روزنامه‌ها فقط برای ستاره‌های راک و افراد مشهور نیست، برای همه است، حتی شما!

با کمی سخت‌کوشی و پشتکار می‌توانید تبلیغات عمده رایگان در روزنامه‌ها و مجله‌ها یا سایت‌های رسانه‌ای رسمی را به‌دست بیاورید. متخصصان رسانه همیشه به افراد، محصولات، داستان‌ها و شرکت‌ها برای نمایش در مجلات، وبلاگ‌ها، روزنامه‌ها و تلویزیون نیاز دارند و این داستان و محصولات ممکن است درباره شما باشد! اگر کالایی را می‌فروشید، چه مجله‌هایی ممکن است آن را نمایش دهند؟ اگر خدمتی ارائه می‌دهید، چه وبلاگ‌هایی در مورد آن خواهند نوشت؟ بعد از اینکه فهمیدید درکجاها می‌توانید برای تبلیغات برنامه‌ریزی کنید، سمهم است بدانید که مشتری‌های شما چه مجله‌هایی را می‌خوانند؟ از چه وبلاگ‌ها یا وب‌سایت هایی بازدید می‌کنند؟ و حتی در چه رویدادهای محلی یا ملی شرکت می‌کنند؟ چون هرکدام از این موارد می‌تواند یک فرصت عالی برای معرفی خودتان به‌عنوان یک کسب‌وکار خانگی باشد.

 

به‌صورت محلی هم قابل جستجو باشید!

ممکن است ارتقاء مشاغل خانگی در محل زندگی خودتان کاری بیهوده به‌نظر برسد، اما این کار گامی است که بسیاری از صاحبان مشاغل خانگی از آن غافل می‌شوند و می‌تواند برگ برنده شما در تبلیغات و بازاریابی باشد. شما می‌خواهید مطمئن شوید افرادی که به‌صورت محلی جستجو می‌کنند هم بتوانند شما را پیدا کنند، نه فقط کسانی که در شبکه جهانی وب جستجو می‌کنند! Google Places و Yelp دو مکان مناسب برای فهرست کردن مشاغل شما به‌صورت محلی هستند، در حالی که همچنان به شما امکان می‌دهد در سراسر وب هم جست‌وجو شوید. تنها کافی‌ست تا اطلاعات و پیش‌نمایش خود را در این فضاهای اینترنتی وارد کنید تا هم به‌صورت محلی و هم به‌صورت آنلاین برای همه در دسترس باشید.

در نهایت هم اینکه همانطور که مشتریان، بازار هدف و رقبای شما با گذشت زمان تغییر می‌کنند، برنامه‌های بازاریابی‌تان نیز باید تغییر کرده و متحول شوند. هنگامی که شما مرتباً استراتژی بازاریابی خود را بررسی و به‌روز می‌کنید تا هم نیازهای شرکت شما و هم مشتریانتان را برآورده سازد، تجارت شما به رشد خود ادامه خواهد داد و سودآوری خواهد داشت.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *