بررسی اتو پرس تخصصی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اتو پرس تخصصی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

اتو پرس تخصصی از دو صفحه ی بزرگ ساخته شده است که این دو صفحه هنگام اتو زدن پارچه ها و لباس ها روی هم قرار می گیرند و در واقع لباس مورد نظر بین دو صفحه ی اتو پرس تخصصی قرار داده می شود. یکی از دلایل بزرگ بودن صفحه ها در اتو پرس تخصصی و دستگاه پرس کت و شلوار این است که به علت بزرگی صفحه، لباس ها زودتر و در زمان کمتری اتو می شوند. البته باید توجه داشته باشید که لباس ها و پارچه هایی را که بافت ظریف تر و نازک تری دارند با اتو پرس های تخصصی اتو نکنید؛ زیرا به دلیل حرارت بالا امکان آسیب به بافتشان وجود دارد.
اتو پرس های تخصصی مانند دستگاه های پرس کت و شلوار معمولاً صفحه های نمایش دیجیتالی دارند و تمامی مراحل از جمله تعیین میزان حرارت اتو و زمان شروع و پایان کار، به وسیله ی این صفحه نمایش های لمسی تعیین می شود.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه ها و ماشین آلات صنایع نساجی-اتو پرس تخصصی

اتو پرس های تخصصی مانند دستگاه های پرس کت و شلوار معمولاً صفحه های نمایش دیجیتالی دارند

معرفی دستگاه پرس کت و شلوار

دستگاه پرس کت و شلوار در واقع زیر مجموعه ای از اتو پرس تخصصی به حساب می آید که کاربرد آن ها اتو و صاف کردن و حالت دادن به کت و شلوار و سرآستین آن و … است. دستگاه پرس کت و شلوار به دلیل طراحی تخصصی خود، سرعت کارها را افزایش می دهد و می تواند در زمان کمی تعداد زیادی کت و شلوار را اتو و آماده کند. دستگاه های پرس کت و شلوار انواع مختلفی دارند. گروهی از آن ها برای پرس شلوار طراحی شده اند که دو پایه برای قرار دادن پاچه های شلوار در آن ها طراحی شده است. ولی گروه دیگری از دستگاه های پرس کت و شلوار مختص سرآستین ها و آستین کت ها طراحی شده است.
دستگاه های پرس کت و شلوار یک سیلندر بزرگ برای کنترل میزان بخار دارند و مجهز به سیستم کنترل کامپیوتری هستند. سیستم کنترل کامپیوتری می تواند 10 برنامه برای پرس انواع مختلف پارچه را در حافظه ی خود ذخیره کند. ولتاژ ورودی برق این دستگاه ها معمولاً 220 ولت است.

اه پرس کت و شلوار در واقع زیر مجموعه ای از اتو پرس تخصصی به حساب می آید که کاربرد آن ها اتو و صاف کردن و حالت دادن به کت و شلوار و سرآستین آن و ... است.

هنگام استفاده از اتو پرس تخصصی و دستگاه پرس کت و شلوار به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  1. زمانی که پارچه را روی صفحه ی اتو پرس تخصصی قرار می دهید، آن را کاملاً صاف کنید. در غیر این صورت ممکن است چروک های عمیقی روی پارچه ایجاد شود.
  2. پارچه ها را بیش از حد تعریف شده حرارت و بخار ندهید، در غیر این صورت ممکن است زرد شوند یا بسوزند.
  3. از دستگاه پرس کت و شلوار برای پرس لباس های دیگر مانند تی شرت ها و روسری ها و … استفاده نکنید.

برخی از مشخصات فنی اتو پرس تخصصی و دستگاه پرس کت و شلوار :

  1. مجهز به خاموش کننده ی خودکار و اتوماتیک هستند.
  2. در این دستگاه ها قابلیت استفاده از میزان متغیر بخار و یا قطع کامل بخار دهی وجود دارد.
  3. اتو پرس تخصصی نشانگر درجه ی حرارت دارد.
  4. دستگاه پرس کت و شلوار نیز معمولاً مجهز به قفل دسته است که مانند قفل کودک عمل می کند و جلوی بروز خطرات احتمالی را می گیرد.
این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *