مصاحبه ویترین نت با محسن باقری، مدیر اجرایی مجموعه نیاوران

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مجموعه نیاوران کار خود را از سال 88 به صورت واردات دستگاه‌های روغن‌کشی از سایر کشورها شروع کرد. اما پس از چندین سال کار مداوم و تغییر شرایط اقتصادی کشور، افزایش نرخ ارز و به وجود آمدن تحریم‌ها، شرکت نیاوران تصمیم به تولید و ساخت داخلی دستگاه‌های روغن کشی گرفت.

محسن باقری مدیر اجرایی این مجموعه در این گپ و گفت با ما همراه شده و درباره مسیر فعالیتی مجموعه نیاوران و تجربه همکاری آن با ویترین‌نت صحبت کرده است.

رشد داخلی صنایع غذایی در چند سال اخیر

باقری درباره افزایش رونق در حوزه روغن ودستگاه‌های روغن گیری در سال‌های اخیر می‌گوید:

” در حال حاضر دو فیلد مختلف درباره دستگاه‌های روغن کشی مشغول به کار هستند. یکی از این فیلدهای به وجود آمدن فروشگاه‌های روغن کشی مقابل چشم مشتری در سطح شهرها است. این فروشگاه‌ها با هدف جلب اعتماد و بالا بردن سلامتی و تغذیه بهینه افراد خانواده و جامعه، به وجود آمدند و با استقبال خوبی هم مواجه شدند. از طرف دیگر افزایش تعداد کارخانه و کارگاه‌های روغن کشی برای تولید انبوه است. به جرئت می‌توانم بگویم بخش زیادی از این اتفاق ناشی از تولیدات داخلی بوده است. بخش جذاب این اتفاق برای من به وجود آمدن محیط‌های کاری متعدد و جذب نیروهای جوان به بازار کار در سراسر ایران است.”

او یکی از دلایل اصلی تصمیم مجموعه نیاوران برای تولید و ساخت داخلی دستگاه‌ها را بومی سازی و نیازمندی بازار می‌دانست. شرایط جغرافیایی، نیاز بازار و نوع دانه‌هایی که در سبد غذایی هر منطقه استفاده می‌شود، از دلایل تفاوت در ساخت دستگاه‌های داخلی و خارجی است.

صادرات نقطه عطف مجموعه نیاوران

بحث صادرات برای مجموعه نیاوران یکی از نقاط پررنگ همیشگی بوده است. با افزایش نرخ ارز در سال‌های اخیر، نیاوران تصمیم به فعالیت بیشتر در عرصه صادرات گرفت. زیرا برای کشورهای مقصد هم هزینه تمام شده دستگاه وارد شده از ایران، مناسب‌تر محاسبه می‌شود. صادرات دستگاه‌های روغن‌کشی ایرانی به تمامی کشورهای همسایه و کشورهای عربی انجام می‌شود. همچنین صادرات دستگاه برای استرالیا، کانادا و اروپای شرقی هم داشته‌اند.

همکاری مجموعه نیاوران و ویترین‌نت

محسن باقری درباره آشنایی با مجموعه ویترین‌نت می‌گوید:

” در ابتدا من تصور می‌کردم که ویترین‌نت یک وبسایت تبلیغاتی معمولی مانند سایر سایت‌ها است. اما تمایز ویترین‌نت برای من در تخصصشان در حوزه تجهیزات صنعتی، جدیت و رسمیتشان در کار بود. اولین جلسه ما به صورت حضوری بود و همین برای من جذابیت داشت. اینکه می‌توان به شکل حضوری با عوامل مجموعه مذاکره کرد.”

او درباره سرعت، کیفیت و دقت عمل مجموعه ویترین‌نت مثال می‌زند که: ” ما قرارداد را به عنوان یکی از تامین‌کننده‌های سایت در روز 5 شنبه بستیم. اطلاعات و برشور محصولات ما شنبه روی سایت قرار گرفت. اما قسمت جالب قضیه برای من افزایش فروش ناگهانی و سرعتی محصولات ما بود. شنبه که اطلاعات ما روی سایت قرار گرفت، دوشنبه اولین فروش را از سایت ویترین‌نت داشتیم که دستگاه روغن گیری 85 میلیمتری بود. و باز پس فردا یک فروش دیگر و به همین ترتیب.”

همکاری مجموعه نیاوران با ویترین‌نت باعث افزایش 20 درصدی فروش، شناخت و رونق بیشتر کسب و کارها شده است.

باقری در ادامه به تخصصی شدن بخش تولید و فروش در تجهیزات صنعتی اشاره کرد و این موضوع را دلیلی بر ادامه همکاری خود با مجموعه تخصصی ویترین‌نت عنوان کرد.

ویترین‌نت از همکاری با این مجموعه حرفه‌ای و معتبر، بسیار خوشحال و مفتخر است.این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *