بازاریابی محصولات بسته بندی شده خانگی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

امروزه، ‌‌‌‌‌‌یکی از روش‌های پرطرفدار کسب در‌آمد، کارآفرینی در خانه است به طوری که هر روز به تعداد کارآفرینان در مشاغل خانگی افزوده می شود. دولت نیز، با پرداخت وام‌های کم بهره یا معافیت مالیاتی مشاغل خانگی، به نوبه خود در گسترش اینگونه کسب و کارها کمک می‌کند. اما متاسفانه روزبه‌روز شاهد ورشکستگی بسیاری از کارآفرینان، در زمینه کسب و کار خانگی می‌باشیم.

براساس آمار گروه کار در منزل، بیش از ۸۹ درصد افرادی که در منزل محصولی را تولید می‌کنند، با مشکل فروش محصولات‌شان رو به رو هستند. به‌همین‌خاطر، بسیاری از این افراد در کمتر از سه ماه پس از شروع کسب و کار خود ناامید شده و دست از کارآفرینی بر می‌دارند. همین موضوع باعث شد تا ما در‌این مقاله، به صورت جامع درباره بازاریابی محصولات بسته بندی در خانه و رونق فروش بپردازیم.

فروش محصول بسته بندی شده

چرا باید با بازاریابی محصولات بسته بندی در منزل آشنا باشیم؟

درآمد حاصل از فروش شما، کاملا وابسته به تعداد مشتریان شما و میزان خریدی است که از شما می‌کنند. پس اگر نتوانید مشتریان خود را افزایش دهید و مشتریان واقعی خود را شناسایی کنید، مطمئنا نمی‌توانید به درآمد و سود دهی برسید.بدون مشتری در واقع شما، شغلی نخواهید داشت.

تجربه ثابت کرده است که بازاریابی، نقش به سزا و موثری در موفقیت یک کسب و کار ایفا می‌کند و جزو ارکان اصلی موفقیت و رونق فروش محصول بسته‌بندی در منزل می‌باشد. نداشتن دانش بازاریابی، مانند ماهیگیری در مکانی است، که نمی‌دانید آیا در اینجا ماهی وجود دارد یا نه. پس برای رونق فروش محصول بسته بندی خانگی خود، باید یک برنامه ریزی بازاریابی داشته باشد.

فروش محصول بسته بندی شده

برنامه بازاریابی چیست؟

برنامه بازاریابی، شامل استراتژی و تاکتیک های بازاریابی شما می باشد. این برنامه، در یک بازه زمانی معین، متمرکز شده است و انواع جزئیات مرتبط با بازاریابی ، مانند هزینه ها ، اهداف و مراحل عملی را در بر می گیرد.

برنامه بازاریابی محصولات بسته بندی در منزل، با رشد کسب و کار شما، باید تغییر و تحول پیدا کند و براساس جدیدترین روش های بازاریابی، تدوین گردد.

چگونه می توان برنامه بازاریابی محصولات بسته بندی خانگی، خود را ایجاد کرد؟

یک برنامه بازاریابی ابزاری است که شما باید روزانه از آن استفاده کنید، تا بتوانید به بازار و اهداف سود خود برسید.

  1. درباره جزئیات محصول و چالش های پیش رو بدانید

محصول بسته بندی خانگی شما چیست؟! در حال حاضر، با چه چالش‌هایی در زمینه پیدا کردن مشتری روبرو هستید؟ مشکلاتی که ممکن است در سال آینده با آن روبرو شوید، مانند قوانین جدیدی که ممکن است در نحوه انجام کار تاثیر بگذارد.

  1. بازار فروش خود را تعیین کنید

چه کسی خریدار محصول بسته بندی خانگی شما می‌باشد؟

برای تعیین بازار خود فکر کنید، چگونه محصول یا خدمات شما به مردم کمک می‌کند و چه افرادی به کمک محصول شما نیاز دارند. سعی کنید تا جواب‌تان همراه با جزئیات کامل باشد.

دانستن نیازهای بازار به شما کمک می‌کند، تا محصول خود را به نحوی طراحی کنید که به بهترین شکل، پاسخگوی مشتری هایتان باشید.

  1. اهداف بازاریابی خود را مشخص کنید

هیچ کاری را بدون هدف انجام ندهید، حتی بازاریابی محصولات بسته بندی. سعی کنید از هدف‌های واقع بینانه استفاده کنید که با توجه به شرایط و امکانات تان، می‌توانید به آنها برسید. این مهم است که شما بتوانید با داشتن یک هدف کمی، اثربخشی برنامه بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

اهداف شما می‌تواند افزایش رضایت مشتری، افزایش تعداد مشتریان، جا انداختن برند و کسب و کار بسته بندی خانگی خود و … باشد.

  1. انتخاب استراتژی های بازاریابی

پس از تعیین بازار هدف و اهداف بازاریابی، حالا وقت آن است تا، راه ها و استراتژی‌هایی برای رسیدن به اهداف خود تعیین کنید. استراتژی بازاریابی، شامل همه راه‌هایی می‌شود که شما، برای تاثیر گذاری بر روی بازار هدف استفاده می کنید.

به عنوان مثال، انتخاب بسته بندی های شیک و در عین حال جذاب و جدید، چاپ کاتالوگ معرفی محصولات، تبلیغات در کانال ها و پیج‌های مختلف، ارائه تخفیف به مشتریان در ازای خرید بیشتر و …

سعی کنید برای پیدا کردن استراتژی‌های بازاریابی محصولات بسته بندی در منزل از کتاب‌ها، سایت‌ها و مشاوران متخصص در این زمینه راهنمایی و مشاوره بگیرید.

  1. برآورد هزینه های بازاریابی

برای برنامه بازاریابی خود بودجه ای مشخص کنید. بازاریابی نیز مانند کار تولید و بسته بندی، نیاز به بودجه مشخصی دارد. تعیین بودجه به شما کمک می‌کند تا بدانید چه هزینه‌هایی می‌توانید ئاشته باشید و باید چه هزینه‌هایی را کاهش دهید یا حذف کنید.

  1. استفاده از ابزارهای رایگان تبلیغات

امروزه شبکه‌های مجازی همچون اینستاگرام، بستری برای معرفی و فروش محصولات به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. سعی کنید محصولات خود را، بر روی این شبکه‌ها قرار دهید، درباره آنها به زبان عامیانه توضیح داده و معرفی کنید.

همچنین، برای معرفی پیج و محصولات‌تان، جایزه و تخفیف بگذارید و از مشتریان خود بخواهید که در صورت رضایت، محصولات و پیج شما را به دیگران معرفی کنند.

  1. خلاق باشید

خلاقیت، عامل بسیار مهمی در افزایش فروش و رونق محصولات بسته بندی خانگی می‌باشد. سعی کنید همیشه راه‌های خلاقانه‌ای برای معرفی و فروش محصول‌تان انتخاب کنید.

  1. اجرای برنامه بازاریابی

پس از پایان برنامه ریزی، نوبت به اجرای مراحل می‌رسد. یادتان نرود که بازاریابی بخش بسیار مهمی در روند پیشرفت و موفقیت کارتان می‌باشد. پس باید زمان و بودجه کافی را برای آن در نظر بگیرید. همیشه بخشی از سودتان را صرف پیشرفت بازاریابی و افزایش مشتریان خود کنید.

تبلیغ محصول بسته بندی شده

شما می توانید از طریق تبلیغات در شبکه های مجازی، تخفیف به مشتریان، گسترش استراتژی های بازاریابی، خرید کتاب‌هایی که می‎‌تواند به پیشرفت شما و  کسب و کار خانگی‌تان کمک کند و … میزان فروش محصولات بسته بندی در منزل را افزایش دهید.

همواره به خاطر داشته باشید که بازاریابی محصولات بسته بندی، به اندازه تولید خود محصول مهم است. سعی کنید محصول‌تان را به خوبی معرفی کنید و حین معرفی از کاربرد‌ها و مزایای آن برای مشتریان توضیح دهید. هر چقدر بتوانید به مشتریان و نیازهای آنها نزدیک‌تر شوید، فروش محصول بسته بندی در منزل آسان‌تر می‌شود. پس دست از تلاش برای افزایش مشتریان خود برندارید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *