انواع مختلف کارتریج جت‌ پرینتر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به منبع تامین رنگ در چاپگرها بسته به نوع چاپگر تونر یا کارتریج نامیده می‌شود. چاپگرهای جوهر افشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می‌شود.

کارتریج hp یکی از معروف‌ترین برندها در این عرصه است. سیستم hp مربوط به برند معروف امریکایی hp  است که از سابقه خوبی در عرصه تکنولوژی برخوردار است. تمام کارتریج‌های این برند برحسب اینچ اندازه‌گیری می‌شوند. کارتریج‌ها بر دو دسته کلی هستند:

نیم اینچی

یک اینچی

که خود این دو دسته‌بندی به زیرمجموعه‌های مختلفی تقسیم می‌شود.

کارتریج نیم اینچی

ارتفاع چاپ این کارتریج‌ها 12.7 میلی‌متر است و دارای دو سری نازل مناسب برای چاپ هستند. با قرار گرفتن کاتریج در دستگاه، می‌توانید به سادگی انتخاب کنید که چاپ از طرف چپ یا راست انجام شود.

حجم این کارتریج 42 سی‌سی است. یکی از مزیت‌های این کارتریج توانایی کار به شکل متقاطع است. یعنی این دستگاه ‌می‌تواند یک هفته کار کرده و بعد از آن دو هفته کار نکند و مشکلی از جهت خشک شدن جوهر و یا عملکرد دستگاه به وجود نخواهد آمد.

کارتریج یک اینچی

ارتفاع چاپ این مدل 26 میلی‌متر است. در این کارتریج فقط یک سری نازل قرار گرفته است و نمی‌توان مانند مدل قبلی هم از طرف چپ و هم از طرف راست چاپ را انجام داد. حجم جوهر این مدل 60 سی‌سی است.

کارتریج های سیستم بر پایه آب

این سیستم‌ها برای سطوحی قابل استفاده هستند که جذب جوهر دارند. مانند کاغذ، مقوا و یا جعبه و پارچه. قیمت این کارتریج‌ها ارزان‌تر است و کیفیت قابل قبولی را نیز ارائه می‌دهد.

کارتریج های سیستم بر پایه حلال

این سیستم‌ها برای سطوحی استفاده می‌شود که جذب جوهر ندارند. مانند ورق‌های ام‌دی‌اف، شیشه و پلاستیک. مزیت استفاده از این کارتریج‌های سرعت بالای آنها در خشک شدن بعد از چاپ است. این کارتریج‌ها می‌توانند عددی بی 60 تا 70 هزار چاپ نرمال را انجام دهند. چاپ نرمال به چپی گفته می‌شود که طول آن حداکثر بین 3 تا 3.5 سانتی‌متر و ارتفاع آن 12.7 میلی‌متر باشد.

شما می‌توانید با اسکن کردن QR کد روی محصول از اورجینال بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *