دستگاه ذرت دانه کن صنعتی چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

معرفی دستگاه ذرت دانه کن صنعتی 

دستگاه ذرت دانه کن صنعتی که به نام های دستگاه دانه کن ذرت، ماشین دانه گیر ذرت، و دانه جدا کن ذرت هم معروف است، در لفظ تجاری با نام  corn trasher یا corn stripper  شناخته می شود. استفاده از دستگاه ذرت دانه کن، یک روش صنعتی و با سرعت برای دانه کردن سنبله های ذرت تازه است و پس از آن عملیات بسته بندی و انجماد دانه های آماده پخت و پز، انجام پذیر است.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه ذرت دانه کن

دستگاه دانه کن ذرت چیست؟-نحوه کارکرد دستگاه دانه کن ذرت چگونه است؟-دستگاه ذرت دانه کن-دستگاه دانه گیر ذرت-ماشین دانه گیر ذرت

نحوه کارکرد دستگاه ذرت دانه کن صنعتی 

دستگاه ذرت دانه کن صنعتی با نام تجاری  corn trashing machine کار دانه کردن ذرت را به سرعت انجام می دهد، به این صورت که ظرف های پرشونده ای وجد دارند که می توانند شاخه سنبله ذرت را  در بگیرد، سپس به سادگی شاخه ذرت به پایین فشار داده می شود و تیغه های فولادی داخل ظرف دانه ذرت را به صورت نواری کنده و داخل ظرف را پر می کند. این دستگاه سریع ترین راه برای دانه کردن دانه های ذرت است و پس از آن عملیات بسته بندی و انجماد دانه های آماده پخت و پز انجام پذیر است.
این ماشین دانه کن ذرت برای سنبله های ذرت تازه با حداکثر قطر
حدود 75 میلیمتر مناسب است. عمق برش را می توان تنظیم کرد و دارای ظرفیت تولید بالا می باشد و امکان اضافه کردن نوار نقاله برای آسان کردن تغذیه دستگاه از ذرت های تازه وجود دارد. جهت غلتک های نوارهای تغذیه از جنس سیلیکاژل استفــاده شده است و مجهزبه اینورتر برای تنظیم سرعت برش نوارهای دانه های ذرت است. ظرفیت تولید این دستگاه برای دان کردن حدود300 تا 500 کیلو دانه ذرت در ساعت است و میزان برق مصرفی دستگاه معادل برق شهری220 ولت تک فاز می باشد.

دستگاه ذرت دانه کن صنعتی چیست؟-دستگاه دانه کن ذرت چگونه کار می کند؟-ماشین دانه کن ذرت-دستگاه دانه جدا کن ذرت

مواد اضافه حاصل از دانه کردن ذرت

تیغه ضد زنگ داخل دستگاه ذرت دانه کن صنعتی ، به صورت منحنی است و می تواند دانه های ذرت را در یک حرکت صاف و تمیز برش دهد. این روش باعث می شود که به اندازه کافی پرتی محصول را کم کند و مواد زائدی تولید نکند. دانه های ذرت پس از بسته بندی و انجماد در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد و برای پخت وپز و استفاده در انواع خوراک ها مثل سوپ، سالسا، یا انواع سالاد مصرف می گردد. در پایان کار توسط دستگاه های جانبی ذرت دانه کن ، می توان شاخه سنبله ذرت را خرد کرده و برای استفاده در غذای دام  و یا در ساخت ظروف یک بار مصرف بهداشتی استفاده کرد. هم چنین گذاشتن این شاخه ها در سیلندرهای مخصوص در صنایع ماءالشعیر سازی نیز کاربرد دارد.

دستگاه ذرت دانه کن چیست؟-دستگاه دانه کن ذرت چگونه کار می کند؟-نحوه کارکرد دستگاه ذرت دانه کن-دستگاه دانه گیر ذرت

دستگاه ذرت دانه کن خانگی

نحوه کار دستگاه دانه کن ذرت خانگی به اینصورت است که دستگاه شاخه یا هسته اصلی سنبله ذرت در خود را میگیرد و توسط تیغه های فولادی ضد زنگ دانه های ذرت را به صورت نواری جدا می کند.  ظرف مخصوص پرشونده که به شکل دایره ای است، از دانه های ذرت پرشده  و می توان دانه ها را از داخل ظرف به ظروف دیگرانتقال داده و در آن جمع آوری کرد. فقط با یک حرکت آسان فشار دادن سنبله ذرت، دانه کردن آن انجام می شود. در پایان کار، شاخه باقی مانده از سنبله از سوراخ بالای ظرف بیرون انداخته می شود. ظرف پرشونده تقریبا به اندازه  دانه های یک ذرت کامل  ظرفیت دارد. برای تمیز کردن ، قطعات دستگاه ذرت دانه کن را می توانید به آسانی از هم جدا کنید و به راحتی دوباره  به هم متصل می شود.

دستگاه ذرت دانه کن خانگی چیست؟-دستگاه دانه کن ذرت چگونه کار می مند؟-ماشین دانه گیر ذرت

محدوده قیمت دستگاه ذرت دانه کن چگونه است؟

محدوده قیمت دستگاه ذرت دانه کن صنعتی، در رنج قیمت های مناسب می باشد و برای راه اندازی یک کسب وکار سود ده بسیار مفید است. توجه به این نکته نیز ضروری است که مواد زائد پایان کار نیز مصارف دامداری و صنعتی دارد. مدل های خانگی این دستگاه ها، قیمت نازلی دارد.

لطفا جهت اطلاع از قیمت ها و مشخصات دقیق دستگاه ها به سایت ویترن نت مراجعه کنید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *