مقایسه دستگاه‌های پخت و تفت آجیل و خشکبار

زمان مطالعه: 3 دقیقه

دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار یکی از تجهیزاتی است که در صنایع غذایی و برای عمل آوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه که با نام شور کن نیز شناخته می‌شود، در خطوط تولیدی آجیل و خشکبار نیز به شکل انفرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توانید به راحتی و با استفاده از یکی از این دستگاه‌ها راه اندازی خط تولید محصولات غذایی و خشکبار خود را آغاز کنید. این دستگاه‌ها که در اصطلاح عامیانه به آن دستگاه تخمه پزی نیز می‌گویند در مدل‌های مختلف با اندازه‌های متفاوت در بازار موجود هستند و شما بسته به نیاز خود می‌توانید از میان آن‌ها به انتخاب بپردازید. پیش از این به بررسی دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار پرداختیم، در ادامه در خصوص انواع دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار بیشتر توضیح خواهیم داد و مزایای استفاده از آن ها به عنوان یک کسب و کار را شرح خواهیم داد.
دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار یکی از تجهیزاتی است که در صنایع غذایی و برای عمل آوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت میان مدل‌های مختلف دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار

تفاوت اصلی در میان مدل‌های مختلف دستگاه آجیل پزی در نوع افقی و عمودی بودن دستگاه خلاصه می‌شود. دستگاه های تفت آجیل عمودی تنوع بیشتری در مدل های مختلف خود دارند و به همین دلیل نیز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. مدل های افقی دستگاه شور کن نیز تمام اتوماتیک هستند و ظرفیت تولید بالایی دارند. مدل های افقی برای طعم دار کردن محصول از طعم دهنده‌های مایع استفاده می‌کنند و سپس محصول از خشک کن‌ها عبور می‌کند تا حالت عادی خود را بدست بیاورد. طعم‌های وارد شده توسط دستگاه‌های آجیل پزی افقی معمولا ماندگارتر و بهتر هستند ولی آجیل‌های تولیدی توسط دستگاه‌های آجیل پزی عمودی حالت برشته تری دارند که معمولا توسط عموم مردم مورد پسند قرار می‌گیرند.

تفاوت اصلی در میان مدل‌های مختلف دستگاه آجیل پزی در نوع افقی و عمودی بودن دستگاه خلاصه می‌شود.

کسب درآمد از طریق دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار

در سال‌های اخیر کسب و کارهای کوچک رونق زیادی گرفته‌اند. معمولا افراد برای شروع کسب و کار جدید بازار مواد غذایی را هدف می‌گیرند زیرا سود و همچنین مصرف در این زمینه بسیار زیاد است. یکی از بی دردسر ترین و پرسودترین کسب و کارهای موجود تولید و فروش آجیل و خشکبار است. برای این کار شما نیاز به آجیل خام و یک دستگاه پخت و تفت آجیل دارید. بدین ترتیب می‌توانید با تهیه یک دستگاه شور کن و تفت آجیل با ظرفیت پایین عملیات تولید خشکبار و آجیل خانگی خود را آغاز کنید.

یکی از محبوب ترین دستگاه‌های تفت آجیل دستگاه تخمه پزی است، که برای اکثر مغازه‌ها و سوپرمارکت‌هایی که تخمه داغ تولید می‌کنند بسیار مناسب است. دستگاه تخمه پزی یک مدل ساده از دستگاه‌های پخت و تفت آجیل و خشکبار است.

به دلیل افزایش قیمت آجیل‌های بسته بندی شما می‌توانید به راحتی مدل‌های تولیدی خود را با سود مناسبی به فروش برسانید و در زمانی کوتاه هزینه‌های مصرفی خود را به دست آورید. از طرف دیگر نیز با یک دستگاه آجیل پزی می‌توانید انواع آجیل را آماده نمایید. علاوه بر این موارد، وارد کردن طعم های مختلف نیز به راحتی صورت می‌پذیرد و شما می‌توانید برای سلیقه‌های مختلف محصول تهیه کنید.

انواع دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار

دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار عمودی

این مدل دستگاه تفت آجیل بیشترین کاربرد را در میان ماشین آلات صنایع غذایی دارد. مدل های مختلفی از دستگاه‌های تفت آجیل عمودی در بازار موجود هستند که می‌توانند به شکل کاملا اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک عملیات پخت و مزه دار کردن آجیل‌ها را انجام دهند. معمولا با استفاده از دستگاه بالابر، آجیل و ادویه‌ها در داخل دستگاه ریخته شده و با استفاده از حرارت مشعل، آجیل و خشکبار مزه دار و پخته می‌شوند.

دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار افقی

مدلهای افقی این دستگاه‌های تفت آجیل کاملا اتوماتیک هستند و از نظر نوع کارکرد با دستگاه‌های عمودی متفاوت هستند. در این مدل‌ها به جای استفاده از طعم دهنده های جامد از طعم دهنده‌های مایع استفاده می‌شود. این دستگاه شور کن آجیل یا تخمه پزی به شکل میزی و افقی نصب می‌شود و تمامی مراحل را به شکل اتوماتیک انجام می‌دهد.

دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار گازی

با همه گیر شدن گاز شهری مشعل‌های گازی برای این دستگاه‌های تفت آجیل استفاده شده که در کنار کاهش آلودگی، مصرف دستگاه را نیز به میزان چشمگیری کاهش داده است.

دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار گازوئیلی

دستگاه‌های تفت آجیل قدیمی از مشعل‌های گازوئیلی استفاده می‌کردند که علاوه بر آلودگی زیاد، مصرف بالایی نیز داشتند و سود محصول را کاهش می‌دادند.

دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار دوگانه سوز

برخی مدل‌های پیشرفته دستگاه تفت آجیل از مشعل‌های دوگانه سوز استفاده میکنند تا بتوانید در صورت بروز مشکل و قطعی در گاز شهری، همچنان تولید خود را ادامه دهید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *