پیش از خرید دستگاه نگین زن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

دستگاه نگین زن و دستگاه نگین چین یکی از دستگاه های کاربردی در صنایع نساجی و بافندگی است که برای چسباندن انواع نگین روی انواع لباس، کیف و کفش کاربرد دارد. این دستگاه نساجی و بافندگی که در مدل های مختلفی نیز در بازار موجود هستند می توانند طرح های مختلفی از نگین ها را بر روی انواع پارچه ها ایجاد کنند. دستگاه نگین زن نوعی دستگاه نمادوز است که در مدل های دستی و اتوماتیک با اندازه ها و کارایی های مختلفی در بازار موجود است. این دستگاه ها قادر به نصب انواع طرح های برجسته بر روی انواع مختلف پارچه و البسه هستند. در ادامه در خصوص نحوه کار دستگاه نگین زن، انواع آن ها و همچنین نکات مهم پیش از خرید این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه نگین زن _ نگین چین

 در ادامه در خصوص نحوه کار دستگاه نگین زن، انواع آن ها و همچنین نکات مهم پیش از خرید این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

عملکرد دستگاه نگین زن

دستگاه نگین زن برای نصب انواع نگین بر روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها در مدل های دستی و اتوماتیک در بازار موجود هستند. تفاوت اصلی میان دستگاه نگین زن دستی و دستگاه نگین زن اتوماتیک در استفاده از نیروی انسانی برای نصب نگین ها است. این دستگاه ها معمولا از میخ هایی برای محکم کردن نگین ها در سر جایشان استفاده می کنند. در این شرایط دستگاه های نگین زن اتوماتیک از نیروی موتور ها برای محکم کردن میخ ها استفاده می کنند و دستگاه نگین زن دستی نیز از نیروی دست و اهرم برای سفت کردن نگین استفاده می کنند. 

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ نگین زن و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

 

دستگاه نگین زن برای نصب انواع نگین بر روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دستگاه نگین زن

دستگاه نگین زن دستی

دستگاه نگین زن دستی اندازه کوچک و همچنین کارایی بالایی دارد. در این مدل نگین زن معمولا طرح های نگین از پیش توسط اپراتور مشخص می شوند و سپس پارچه ها در داخل دستگاه نگین زن قرار می گیرند و اپراتور با استفاده از نیروی دست و کشیدن اهرم نصب نگین ها را انجام می دهد. این دستگاه ها معمولا در کارگاه های تولید کوچک و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند و می‌توانید با دستگاه نگین زن دستی، به درآمدزایی در منزل فکر کنید.

 

دستگاه نگین زن دستی اندازه کوچک و همچنین کارایی بالایی دارد.

دستگاه نگین زن نیمه اتوماتیک

دستگاه نگین زن نیمه اتوماتیک در میان دستگاه های نگین زن دستی و اتوماتیک قرار می گیرند. این دستگاه ها برای کار به نیروی انسانی نیاز دارند اما نیروی مورد نیاز به میزانی که به اپراتور دستی فشار می آید نخواهد بود. این دستگاه ها برای کار خود به فشار پدال های پایی نیاز دارند. در این شرایط دستگاه با استفاده از فشار پدال توسط اپراتور کار می کند.  

دستگاه نگین زن نیمه اتوماتیک در میان دستگاه های نگین زن دستی و اتوماتیک قرار می گیرند.

دستگاه نگین زن اتوماتیک

دستگاه نگین زن اتوماتیک برای کار کردن نیاز به اپراتور ندارند و خود می‌توانند با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده کار خود را انجام دهند. این دستگاه‌ها برای چسباندن نگین بر روی لباس از فشار و گرمای ایجاد شده توسط موتورهای دستگاه استفاده می کنند.

دستگاه نگین زن تمام اتوماتیک

دستگاه های نگین زن تمام اتوماتیک به معنی واقعی کلمه اتوماتیک هستند. در این مدل ها نگین ها فقط در مخزن های مختلف قرار می گیرند و با استفاده از طرح های از پیش تعیین شده که به کامپیوتر دستگاه داده شده است، بدون نیاز به نیروی انسانی و اپراتور عملیات نگین زنی بر روی انواع پارچه را با استفاده از حسگر های لیزری دستگاه نگین زن انجام می دهد.

کاربرد دستگاه نگین زن

  • از دستگاه نگین زن برای نصب انواع نگین ها و طرح های مختلف بر روی لباس های معمولی و مجلسی استفاده می شود.
  • برخی کارگاه‌های نساجی سعی می کنند طرح های برجسته اولیه را بر روی پارچه های تولیدی خود نصب کنند تا بتوانند با استفاده از این طرح ها مشتریان را به پارچه های تولیدی خود جذب کنند.
  • برخی کارگاه های تولیدی دیگر نیز از این دستگاه های نگین زن استفاده می کنند تا طرح های نگین و مروارید دوزی خود را بر روی دیگر محصولات پارچه ای همانند کیف و دستمال و کلاه نصب کنند.

برخی کارگاه های تولیدی دیگر نیز از این دستگاه های نگین زن استفاده می کنند تا طرح های نگین و مروارید دوزی خود را بر روی دیگر محصولات پارچه ای همانند کیف و دستمال و کلاه نصب کنند.

نکات مهم پیش از خرید دستگاه نگین زن

  • دستگاه های نگین زن دارای مدل های مختلفی هستند و به همین دلیل شما پیش از خرید این دستگاه ها باید به شکل کامل نیاز و هدف خود از تهیه دستگاه را مشخص نمایید. در این شرایط شما می توانید بهترین مدل با بالاترین کارایی را انتخاب نمایید.
  • این دستگاه ها معمولا از تمامی مدل های نگین و مروارید پشتیبانی می کنند اما در برخی موارد برخی مدل ها به دلیل شکل و اندازه خود نمی توانند توسط برخی دستگاه ها نصب شوند. حتما مدل های مصرفی نگین و مروارید را مشخص کنید تا مطمئن شوید دستگاه شما می تواند آن ها را نصب کند.

برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان جهت خرید دستگاه نگین زن می‌توانید با کارشناسان ویرین نت تماس بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *