راهنمای کامل برای بازاریابی B2B در سال 2022

راهنمای کامل برای بازاریابی b2b
زمان مطالعه: 14 دقیقه

بازاریابی موثر می تواند چالش برانگیز باشد. دلیل سختی آن هم دور از ذهن نیست. یک کمپین معروف را در نظر بگیرید که ارزش زیادی ندارد – جای تعجب نیست که فکر از سرگیری چنین کاری پس از تعطیلات آخر هفته آرام با کمی سردرد همراه باشد. به عنوان یک شرکت  B2B، معمولاً برای توسعه استراتژی بازاریابی عوامل زیادی وجود دارد که بزرگترین آنها مخاطبان شما هستند.

هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی، باید مخاطبان ایده آل خود را بشناسید و استراتژی های بازاریابی خود را مطابق با آنها بچینید. عدم انجام این کار مانند آب در هاون کوبیدن است. پس بهتر است روی تخت خود دراز بکشید و هیچ کاری نکنید زیرا کسی شما را نمی بیند.مخاطب هدف کسب‌وکاری که به کسب‌وکار دیگری خدمات می‌دهد با کسب‌وکاری که برای افراد بازاریابی می‌کند متفاوت است.

مراحل پیش روی شما در بازاریابی B2B

درک این نکته کلید ایجاد یک استراتژی بازاریابی B2B بسیار موثر است. هنگامی که شخصیت خریدار خود را بشناسید، گام بعدی ایجاد یک کمپین بازاریابی بسیار است که با مخاطبان شما همگام شود و در نهایت به درآمدزایی برای شما تبدیل می شود. این مقاله تمام توضیحاتی را که باید در مورد ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر بدانید که به شرکت B2B شما برای پیشرفت در صنعت کمک می کند ارائه می دهد. شما خواهید آموخت که بازاریابی B2B چیست، چگونه کار می کند، استراتژی های بازاریابی موثر B2B در سال 2022 چه هستند، و همچنین نکاتی که می توانید برای ایجاد استراتژی بازاریابی موثر خود استفاده کنید را خواهید آموخت. به طور خلاصه، این مقاله راهنمای کاملی برای بازاریابی B2B و راه حلی برای نیازهای بازاریابی شما است.

حتما ببینید: تولید همبرگر

بازاریابی B2B چیست؟

بازاریابی B2B، که همچنین به عنوان بازاریابی تجارت به تجارت یا فروش B2B شناخته می شود، به بازاریابی محصولات و/یا خدمات به سایر مشاغل و/یا سازمان ها اشاره دارد. به زبان ساده، یعنی بازاریابی محصولات یا خدمات شرکت شما به شرکت دیگری است که برای حفظ یا بهبود عملکرد خود نیاز به خرید آنها دارد. بنابراین، کاملاً متفاوت است از بازاریابی B2C یعنی جایی که شما مستقیماً به مصرف کنندگان فردی می فروشید. هنگام ایجاد محتوا برای کمپین فروش B2B خود، باید محتوا را تا حد امکان ساده و پر مغز نگه دارید.

زیرا شخص خریدار تصمیمات خرید خود را بیشتر بر اساس منطق و نتیجه مالی انجام می دهد تا احساسات، که معمولاً در مورد مصرف کنندگان فردی در بازاریابی B2C صادق است. به همین دلیل، یک کمپین بازاریابی معمولی B2B، فردی را هدف قرار می دهد که کنترل یا بیشترین تأثیر را در تصمیمات خرید دارد.

با این حال، گاهی اوقات، تصمیم خرید در دست یک فرد نیست. در عوض، ممکن است زنجیره‌ای از فرمان را در بر گیرد که از یک محقق سطح پایین تا “بالاترین سطح” را شامل می‌شود.همه اینها بازاریابی B2B را تبدیل به یک مسیر پیچیده و گهگاه چالش برانگیز برای طی کردن می کند. با این حال، تکامل منابع داده به نسخه‌های قوی‌تر و دقیق‌تر، ترسیم شخصیت خریدار و دسترسی به آنها با اطلاعات مرتبط و شخصی‌شده نسبتاً آسان‌تر می‌شود.

نحوه عملکرد بازاریابی  B2B

همانطور که ثابت کردیم، بازاریابی B2B به جای افراد شرکت ها را هدف قرار می دهد. بنابراین برای ایجاد یک کمپین فروش B2B کارساز، باید نیازهای تجاری مخاطبان هدف خود را درک کنید. با چنین درکی، می توانید کمپین خود را طوری طراحی کنید تا کسب و کار هدف شما را متقاعد کند که محصولات یا خدمات شما بازده سرمایه گذاری (ROI) عالی را برای آنها به همراه خواهد داشت. برای انجام موفقیت آمیز این کار، باید بر استراتژی هایی تمرکز کنید که بر ایجاد روابط با کسب و کارهای دیگر تمرکز می کنند و نشان می دهند که چگونه تجارت با شما در نهایت به ارزش نهایی آنها می افزاید.

روش دقیق انجام این کار بر اساس نوع کسب و کاری که دارید و برنامه بازاریابی B2B شما متفاوت است. به عنوان مثال، یک شرکت بازاریابی دیجیتال را در نظر بگیرید که در بازاریابی محتوا و مدیریت رسانه های اجتماعی تخصص دارد. در اینجا، کمپین فروش B2B بر این تمرکز خواهد داشت که چگونه حفظ خدمات کسب و کار در نهایت درآمد قابل توجهی را برای مشتری احتمالی آن به همراه خواهد داشت.با گفتن این موضوع، چه تاکتیک هایی به عنوان بهترین شیوه های بازاریابی B2B در سال 2022 ثابت شده است؟

بهترین شیوه‌ها برای بازاریابی B2B

قبل از پرداختن به مؤثرترین تاکتیک‌ها برای جذب فروش B2B، به طور خلاصه بهترین شیوه‌ها را برای تضمین بیشترین تأثیر ممکن به عنوان یک شرکت B2B مورد بحث قرار می‌دهیم.

هدف‌گذاری هوشمندانه‌تر

یکی از راه‌های دستیابی به جزئیات مخاطب ایده‌آل، استفاده از اطلاعات جمعیتی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند بینش مخاطبان فیس‌بوک است. همچنین می‌توانید اطلاعات مخاطبان را از Google Analytics خودتان دریافت کنید. با استفاده از این اطلاعات، می توانید مخاطبان هدف خود را به افرادی که “اکنون آماده خرید هستند” کاهش دهید. این داده‌ها همچنین به شما امکان می‌دهند کمپین‌های بازاریابی «ناب و سریع» ایجاد کنید.

کسب‌وکارهای هدف خود را درک کنید

مصرف‌کنندگان که شامل مخاطبان بازار های B2B نیز می‌شود، ترجیح می‌دهند با شرکت‌هایی که تجارت آنها را درک می‌کنند معامله کنند. یک نظرسنجی نشان داد که 80% از پاسخ دهندگان آنها کار با شرکت هایی را ترجیح می دهند که رویکردهای شخصی ارائه می دهند. معنای این امر برای شما به عنوان یک بازاریاب این است که نمی توانید با یک گفتگوی بازکننده مانند “می توانم چند سوال از شما بپرسم؟” به یک مشتری بالقوه نزدیک شوید.

کسب‌وکارهایی که با بازاریابی B2B مسیر خود را طی کرده‌اند، معمولاً مکالمات خود را با چیزی مانند «ما متوجه شده‌ایم که شما به… علاقه نشان داده‌اید» باز می‌کنند.برای به دست  آوردن اطلاعاتی که به شما امکان می‌دهد اینگونه عمل کنید، باید سرنخ های رسانه‌های اجتماعی را دنبال کنید و برای درک اینکه چه کسانی ممکن است خریدار باشد به بهترین نحو عمل کنید. البته که این کار پیاده روی در پارک نیست، به خصوص که به طور میانگین حدود 6.8 نفر در تصمیم گیری خرید شرکت دارند. با این حال، اگر بتوانید این کار را انجام دهید، شرکت B2B خود را به عنوان یک چهره معتبر در صنعت خود قرار خواهید داد.

خریداران احتمالی را مشغول خود نگه دارید

فقط یک تماس با مشتری بالقوه کافی نیست. باید اطمینان حاصل کنید که با ارائه اطلاعاتی که همچنان برای مشتری بالقوه شما ارزشمند است، تعامل آنها کاهش نمی یابد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید مطمئن شوید که به نتیجه رسیده‌اید، استفاده از ابزارهایی است که به شما امکان می‌دهد تعاملات خود را با مشتریان بالقوه خود نظارت کنید و ببینید که آنها به کجاها توجه کرده اند و کجا را نادیده می‌گیرند. با استفاده از این حلقه بازخورد، می‌توانید برنامه‌های بازاریابی B2B خود را با نیازهای شخصیت خریدار تنظیم کنید.

تقاضای القایی

در راستای درک مخاطبانتان، تقاضای القایی به شما کمک می کند تا با درک مشتری، ارزش بیشتری برای آنها قائل شوید. بر اساس تقاضای القایی، برای هر محصول B2B، مصرف کننده در نهایت هزینه آن را پرداخت می کند. اگرچه ظاهرا با این کار بازاریابی B2C را با کمپین فروش خود ترکیب می کنید، اما واقعاً اینطور نیست. در واقع، نادید گرفتن کاربر نهایی هنگام توسعه استراتژی‌های بازاریابی، اشتباهی است که بسیاری از شرکت‌های B2B مرتکب می‌شوند.

آیا میخواهید همین راه را ادامه دهید؟ شرکتی که خودرو تولید می کند، برای قطعات مختلف خودرو به چندین شرکت دیگر متکی است. به همین ترتیب، یک پیمانکار ساختمان برای تکمیل پروژه به چندین تجارت دیگر برای مصالح ساختمانی وابسته است. با در نظر گرفتن کاربر نهایی و ارائه خدماتی که تجربه خرید بهتری را برای آنها به ارمغان می‌آورد، می‌توانید برای مشتری خود ارزش خارق‌العاده‌تری نسبت به دلارهایشان قائل شوید.

چرا فروش در ویترین نت

6 مورد از موثرترین استراتژی های بازاریابی B2B در سال 2021

چندین تاکتیک بازاریابی B2B وجود دارد که مشاغل برای مواجهه با مخاطبان هدف خود از آنها استفاده کرده اند. با این حال، به دست آوردن نتایج چشمگیر نیاز به دانستن این تاکتیک ها و به کارگیری صحیح آنها در تمام مراحل مختلف سیر خریدار است. برخی از تاکتیک هایی که نام خواهیم برد بدون شک برای شما آشنا هستند و حتی ممکن است یک یا چند تاکتیک را در طول کمپین های بازاریابی خود به کار برده باشید.

 1. بازاریابی ایمیلی

با این فکر که بازاریابی ایمیلی منسوخ شده است خود را خسته نکنید، اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد. برعکس، این یک استراتژی بازاریابی دیجیتال حیاتی است که هنوز هم نتایج چشمگیری دارد. ایمیل ها به شما فرصتی منحصربفرد می دهند تا مستقیماً در ایمیل ها به مشتریان احتمالی خود دسترسی پیدا کنید. آمارها نشان داده است که 93 درصد از متخصصان بازاریابی B2B از بازاریابی ایمیلی برای ایجاد و پرورش روابط تجاری جدید استفاده می کنند. با یک استراتژی بازاریابی ایمیلی موثر، همچنین روابط خود را با مشتریان فعلی حفظ خواهید کرد و آنها را از رویدادها و معاملات آتی مطلع خواهید کرد.

 1. بازاریابی محتوا

قبل از اینکه بتوانید در بین مشتریان خود، چه جدید و چه قدیمی، به جایگاه برتر دست یابید، باید اعتماد آنها را نسبت به شناخت، دوستی و اعتماد خود بدست آورده باشید که معمولاً به عنوان عامل KLT شناخته می شود. برای اینکه یک مشتری بالقوه شما را بشناسد، دوست داشته باشد و به شما اعتماد کند، باید اطلاعات مفیدی در وب سایت خود در قالب پست های وبلاگ و ایمیل های خود داشته باشید.

به این ترتیب آنها چیز جدیدی یاد می گیرند و به خود اطمینان می دهند که شما در رشته خود متخصص هستید.راه رسیدن به این هدف، ایجاد آگاهی از برند با بازاریابی محتوایی است. هنگام ایجاد پست‌های وبلاگ و سایر محتواها برای B2B، ترکیبی از مقالات علمی و تبلیغات را در نظر بگیرید که در آن مقالات علمی یا پست‌های وبلاگ درصد قابل‌توجهی را تشکیل می دهند. بنابراین، شما باید یک وبلاگ تجاری داشته باشید که دارای موضوعات منحصر به فرد در صنعت شما باشد. بنابراین، شما اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهید و آگاهی از برند را به مشتریان خود ارائه می دهید، آنها را آموزش می دهید و پیشنهادات تجاری خود را به طور همزمان تبلیغ می کنید که یک معامله برد-برد است!

 1. بازاریابی رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به این زودی ها از بین نمی روند. در واقع، بیش از هر زمان دیگری به استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال مدرن تبدیل شده اند. با یک استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی سنجیده‌، می‌توانید میزان آگاهی از برند و تعداد سرنخ‌هایی را که به دست می‌آورید افزایش دهید و حتی روابط تجاری طولانی مدت مثمر ثمر بسازید.هنگام ایجاد کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی خود، ممکن است بخواهید کارمندان خود را وارد بازی کنید و آنها را تشویق کنید تا در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مربوطه حساب ایجاد کنند و در مورد شرکت B2B شما تبلیغات به راه اندازند که راهی عالی است برای اجرای برنامه بازاریابی B2B و نشان دادن میزان لذت کارکنان از کار در کسب و کار شما.

 1. بازاریابی پیامکی

هیچ استراتژی بازاریابی دیجیتالی بدون بازاریابی پیامکی کاملاً مؤثر نیست. تحقیقات نشان داده است که بازاریابی پیامکی با نرخ باز شدن 98٪ و نرخ اسپم 1٪ حتی موثرتر از بازاریابی ایمیلی است.

 1. پوش مارکتینگ

یکی از اهداف اصلی بازاریابی رانشی کاهش زمان بین وقتی که یک خریدار بالقوه یک تبلیغ محصول را می بیند و زمانی که تصمیم به خرید محصول می گیرد می باشد. هدف این است که آن زمان را تا حد ممکن کاهش دهیم.کارشناسان می گویند که تبلیغات بازاریابی رانشی با شخصی سازی مناسب و ارسال آنها در زمان مناسب، نرخ کلیک بالایی دارند.

 1. بازاریابی پیام رسانی

اگر می‌خواهید از این استراتژی بازاریابی استفاده کنید، فیس‌بوک یک مکان عالی برای شروع است، که محبوب‌ترین پلتفرم بین افراد تاجر است.در حال حاضر، این استراتژی ها برای بازاریابی B2B بسیار موثر هستند. با این حال، به دلیل ماهیت در حال تحول بازاریابی، استراتژی‌های جدید و بهتر ظاهر می‌شوند در حالی که استراتژی‌های قدیمی برتری خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل، ضروری است که خود را از روندهای در حال ظهور آگاه نگه دارید.

9 نکته برای ایجاد استراتژی های بازاریابی موثر در سال 2022

 6 مورد از موثرترین استراتژی های بازاریابی B2B در سال 2021اکنون که استراتژی هایی را که ثابت کرده اند مؤثرتر هستند و نحوه به کارگیری آنها را می شناسید، بیایید به نکاتی بپردازیم که می توانید از آنها برای ایجاد یک برنامه بازاریابی مؤثر B2B برای تجارت خود در سال 2022 استفاده کنید.

 1. مشکلات مشتریان خود را کاوش کنید

بعد از شناسایی مخاطبان هدف خود در مورد مشکلات آنها تحقیق کنید. دلیل این امر ساده است: فقط به این دلیل که شما محصول یا خدماتی را ارائه می دهید که فکر می کنید مخاطبان شما باید بخرند، به این معنی نیست که آنها خرید خواهند کرد. بنابراین باید بدانید چه چیزی یک مشتری بالقوه را برای خرید به شما سوق می دهد. به محض دانستن این موضوع، از آن استفاده کنید تا توجه مخاطبان هدف خود را به خود جلب کنید.

این امر همچنین به شما کمک می کند تا از رقبا جدا شوید. یک راه ساده برای انجام این کار، تشکیل یا پیوستن به گروه‌های کاربر مشتری است، درست مانند گروه‌هایی که برای محصولات جدید راه‌اندازی شده‌اند. در این گروه‌ها، مشکلات مشتری ایده‌آل خود را یاد می‌گیرید و از آنها برای تنظیم پیام بازاریابی خود استفاده می‌کنید. همچنین می‌توانید گروه‌ها را شخصاً ایجاد کنید یا نظرسنجی‌هایی بسازید که به شناسایی این مشکلات منحصر به فرد کمک می‌کند.

 1. شواهد اجتماعی ایجاد کنید: بررسی ها، توصیفات و مطالعات موردی را در اولویت قرار دهید.

ایجاد شواهد اجتماعی در ایجاد اعتبار برند شما در چشم مشتریان احتمالی نقش پر رنگی دارد. با بررسی‌ها و توصیفات، به مشتریان بالقوه‌تان مدارکی نشان می‌دهید که کسب‌وکار شما می‌تواند محصولات یا خدمات وعده‌ شده را ارائه و انجام ‌دهد. نظرات و توصیفات همچنین به کسب و کار شما در گوگل کمک می کند، بنابراین دسترسی ارگانیک شما را بهبود می بخشد.هنگامی که مشتریانی دارید که مشکلات مشابه مشتریان قبلی شما را داشتند که برای آنها راه حل ارائه کرده بودید، توانایی های خود را به مشتریان بالقوه خود ثابت می کنید.

 1. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) را به حداکثر برسانید

بهینه سازی موتورهای جستجو برای کمپین بازاریابی آنلاین B2B شما بسیار ارزشمند است. مشتریان بالقوه شما قبل از تصمیم گیری برای خرید، تا حد امکان به اطلاعات بیشتری نیاز دارند.برای این منظور، آنها تحقیقات اولیه را در مورد موضوع مورد علاقه خود انجام می دهند. اغلب اوقات، این سوالات جستجوهای عمومی گوگل هستند و محققان معمولاً قبل از اینکه در وب سایت یک برند خاص مشارکت کنند به طور متوسط ​​12 جستجو انجام می دهند.بنابراین، اگر می‌خواهند پاسخ‌های مورد نیاز خود را از کسب‌وکار شما دریافت کنند، باید در میان نتایج برتر جستجوهای گوگل، ترجیحاً در صفحه 1 گوگل، رتبه بندی شوید.

در صورت عدم موفقیت، جستجوگران کسب و کار شما را نخواهند دید و به احتمال زیاد شما یک فروشنده بالقوه در نظر گرفته نخواهید شد.استراتژی بازاریابی محتوای شما باید درجه یک باشد تا بهینه سازی موتور جستجو برای شما کارساز باشد. با این کار، کسب و کار خود را به عنوان مرجعی برای موتورهای جستجو و جستجوگران قرار می دهید. محتوای بسیار آموزشی را به طور منظم منتشر کنید و از الگوریتم Google برای پیشبرد تلاش های بازاریابی محتوای B2B خود استفاده کنید. با این حال، توجه داشته باشید که الگوریتم به طور مداوم در حال تغییر است، بنابراین ضروری است که همگام با پیشرفت‌ها حرکت کنید.

به عنوان مثال، این الگوریتم برای در نظر گرفتن کلمات کلیدی و ابرداده ها هنگام تعیین اینکه چه چیزی را به مخاطب نشان دهیم استفاده می شود. با این حال، تمرکز از کلمات کلیدی و ابرداده بیشتر به سیگنال‌های هدف جستجوگر تغییر کرده است. با وجود این، کلمات کلیدی هنوز برای ایجاد محتوای سئو ضروری هستند. عاقلانه است که کلمات کلیدی مرتبط را انتخاب کنید و آنها را به روشی در محتوای خود بگنجانید که موتورهای جستجو آنها را مرتبط بدانند. وقتی محتوای عالی و نظرات درخشان از مشتریان راضی داشته باشید، زمانی که مخاطبان هدف شما شروع به جستجوی شرکت‌هایی مانند شما می‌کنند، به الگوریتم‌های موتورهای جستجو چاره‌ای جز پیشبرد کسب‌وکارتان نمی‌دهید.

 1. از رسانه های اجتماعی برای کسب و کار استفاده کنید

کاملاً متفاوت از بازاریابی محتوا ، بازاریابی رسانه های اجتماعی شما را قادر می سازد تعیین کنید که آیا کسب و کار شما برای پاسخگویی به نیازهای مخاطب هدف شما موقعیت مناسبی دارد یا خیر. با اشباع فعلی کاربران در فضای رسانه های اجتماعی، دیگر حضور در رسانه های اجتماعی کافی نیست. شما باید در استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود حضور داشته باشید و فعال باشید. به این ترتیب، نه تنها در زمینه کاری خود مرتبط خواهید بود، بلکه تعامل کاربر را نیز به دست خواهید آورد و آگاهی بالایی را با مخاطبان خود حفظ خواهید کرد.

 1. تبلیغات B2B

در حالی که بازاریابی محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی بیشتر بر گسترش دامنه ارگانیک کسب و کار شما از طریق SEO متمرکز است، تبلیغات B2B بیشتر بر هزینه های پرداختی برای جستجوی کانال های رسانه های اجتماعی برای مخاطبان هدف شما متمرکز است. بنابراین، بازاریابی اینترنتی B2B شما باید شامل هزینه های پرداخت شده برای جستجو و رسانه های اجتماعی باشد.

اد،ین خدمات بازاریابی B2B پولی اگر به درستی انجام شوند، می توانند بازگشت سرمایه (ROI) عالی ایجاد کنند. تبلیغات B2B همچنین از رسانه های اجتماعی استفاده می کن اما در حالی که تبلیغات قبلی بر رشد ارگانیک از طریق SEO متمرکز است، تبلیغات B2B بر اجرای تبلیغات در رسانه های اجتماعی متمرکز است. شما می توانید با اجرای تبلیغات پولی هدفمند، بودجه مورد نظر خود را بر روی برآورده ساختن مشتریان بالقوه خود جایی که وقت خود را به صورت آنلاین سپری می کنند متمرکز کنید. گفتیم که بازاریابی B2B بر یک فرد متمرکز نیست. در عوض، بر زنجیره فرمان تمرکز می کند.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که اگرچه آنها کسب و کار خود را ارایه می کنند، اما این زنجیره فرماندهی همچنان افراد هستند و دارای کانال های رسانه های اجتماعی هستند که در آن زمان خود را می گذرانند. بنابراین، لطفاً از ویژگی‌های هدف‌یابی پیشرفته کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک استفاده کنید و بروید و مشتریان بالقوه خود را در جایی که هستند پیدا کنید. یکی از مزیت های کلیدی تبلیغات پولی نسبت به دسترسی ارگانیک این است که تبلیغات پولی شما را سریعتر از سئوی ارگانیک بدون کار زیاد به صف اول می برد. همچنین، با ویژگی‌های هدف‌گذاری، می‌توانید چشم اندازهای مرتبط را برای علایق دقیق آنها و لحظه‌ای که دقیقاً به آنها علاقه دارند، هدف قرار دهید.

 1. تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان، همچنین به عنوان یک سیستم ارجاع شناخته می شود که یک راه عالی و بسیار موثر برای ایجاد یک تجارت جدید برای شرکت شما است. این موضوع قانع کننده است زیرا با تضمینی برای مشتری در مورد توانایی و مهمتر از آن اعتبار شما همراه است.بهتر است از همان ابتدا، ارجاع مشتری را در فرآیند بازاریابی خود وارد کنید.

شما می توانید این کار را از طریق ابزارهای ارگانیک یا از طریق ابزارهای پولی انجام دهید. با روش ارگانیک، می توانید دوره ای را داشته باشید که رضایت مشتریان خود را از ارائه محصول یا خدمات خود بسنجید. این موضوع ممکن است پس از تکمیل یک پروژه یا قرارداد با آنها یا در زمان از پیش تعیین شده دیگری باشد.هر زمانی که انتخاب می کنید، از مشتریان خود بخواهید که در مورد کسب و کار شما به شما بازخورد بدهند.

اگر بازخورد مثبت است، به آنها اطلاع دهید که قدردان خواهید بود اگر بتوانند این خبر را در شبکه خود منتشر کنند.با روش پولی، شما همین روند را دنبال خواهید کرد، با این تفاوت که انگیزه ای برای انتشار این خبر فراهم خواهید کرد. برای مثال، می‌توانید در پروژه بعدی که با مشتری روی آن کار می‌کنید، به ازای هر مشتری جدیدی که وارد می‌شود، درصدی تخفیف ارائه دهید.همچنین می توانید درصدی از سودی که در پروژه مشتری جدید به دست می آورید را به آنها پیشنهاد دهید.

نکته این است که به مشتریان خود دلیل مهم تری برای انتشار اخبار کسب و کار خود در شبکه های آنها ارائه می دهید. هنگامی که بررسی ها، توصیفات و مطالعات موردی را با ارجاعات ترکیب می کنید، دسترسی ارگانیک به کسب و کار خود را از طریق SEO افزایش می دهید و موتورهای جستجو را تشویق می کنید تا وب سایت کسب و کار شما را زمانی انتخاب کنند که اهداف جستجوگر نیاز به شرکتی در جایگاه شما را نشان می دهد.

 1. اینفلوئنسر مارکتینگ

بازاریابی اینفلوئنسر راه دیگری برای تبلیغ کسب و کار شما از طریق دهان به دهان است. تفاوت در اینجا این است که در حالی که ارجاع مشتری نیاز به تأیید مشتریانی دارد که به آنها خدمات داده اید، بازاریابی تأثیرگذار آن را یک قدم جلوتر می برد. با اینفلوئنسر مارکتینگ، با چهره های شناخته شده صنعت شریک خواهید شد و آنها را وادار می کنید تا برند شما را تایید کنند.همچنین می توانید با اینفلوئنسرهای محلی در صنعت هدف خود شریک شوید تا به ارتقای کسب و کار خود کمک کنید. با این کار، در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید و تلاش‌های بازاریابی خود را برای مخاطبان مربوطه، یعنی مخاطبانی که پیشنهادات کسب‌وکار شما بیشتر با آنها برخورد می‌کند، کاهش می‌دهید.

 1. روند بازاریابی خود را خودکار کنید

خودکارسازی تلاش‌های بازاریابی به شما کمک می‌کند تا وظایف و گردش‌های کاری خود را برای رسیدن به اهداف بازاریابی خود و بهبود فرآیند فروش کلی نظام‌مند کنید. این کار همچنین با مزیت افزوده انجام کارهای بیشتر با صرف زمان کمتر همراه است. البته مهم‌ترین زمانی که شما سرمایه‌گذاری خواهید کرد، زمانی است که صرف راه‌اندازی سیستم می‌کنید. با این حال، هنگامی که آن را نصب کردید، اتوماسیون، بر اساس طراحی، خود به خود اجرا می شود و زمان بیشتری را برای شرکت در سایر تلاش های سازنده آزاد می کند.

شما می توانید از اتوماسیون برای بهبود فرآیندهای کسب و کار خود در چندین زمینه استفاده کنید، از جمله درگیر شدن با سرنخ های تجاری و پرورش آنها و ادغام همه کانال های بازاریابی خود.یکی از کانال‌های مهمی که می‌توانید از مزایای اتوماسیون لذت ببرید، تلاش‌های بازاریابی ایمیلی شماست. با استفاده از آن، می‌توانید مشخصات مشتریان را در صفحات وب‌سایت شرکت خود نشان دهید، به سرنخ‌ها امتیاز دهید و ایمیل‌های شخصی‌سازی شده ارسال کنید که باعث تعامل بهتر با مشتریان شما می‌شود.

با این حال، یک توصیه احتیاطی: اطمینان حاصل کنید که مخاطبین تجاری خود را با اتوماسیون بازاریابی غرق نکنید. اگر ایمیل‌ها یا پیام‌های شما خیلی مکرر ظاهر می‌شوند یا لحن صدا تهاجمی یا بدتر از آن ناله‌آمیز می‌شود، ممکن است باعث شوید که یک مخاطب تجاری تصمیم بگیرد که پیام‌های شما را دریافت نکند.

 1. تجزیه و تحلیل کمپین خود را مطالعه کنید و از گزارش هایی که دریافت می کنید استفاده کنید

ردیابی کمپین خود و مطالعه تجزیه و تحلیل از طریق هوش مصنوعی مانند گوگل آنالیتیکس هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی B2B کار بیهوده ای است. با ردیابی پیشرفت و نتایج خود، بینش هایی به دست خواهید آورد که به شما کمک می کند تعیین کنید که آیا استراتژی های بازاریابی B2B شما مؤثر هستند یا خیر، و در غیر این صورت، می دانید که مشکل کجاست.حتی قبل از اجرای هر استراتژی بازاریابی، ردیابی کمپین برای ایجاد یک استراتژی ردیابی بسیار مهم است.

ابتدا، باید تصمیم بگیرید که چگونه شاخص های عملکرد کلیدی مانند رتبه بندی، ترافیک، جلسات پیج، بازدید از پیج ، تبدیل ها، تولید سرنخ و غیره را اندازه گیری کنید. سپس، اگر در حال اجرای تبلیغات پولی در رسانه‌های اجتماعی هستید، باید پیکسل‌های صحیح را نصب کنید تا اطلاعاتی در مورد بازگشت سرمایه خود داشته باشید و تعیین کنید که آیا بازده با تلاش‌هایی که انجام می‌دهید متناسب است یا خیر.

خبر خوب!

خبر خوب این است که اکثر نرم‌افزارهای بازاریابی با ویژگی هایی تجزیه و تحلیل برای بررسی تلاش های شما و دیدن نتایجی که می گیرید ارائه می‌شوند. همچنین می‌توانید ببینید کدام استراتژی‌ها نتایج بهتری دارند، کدام یک را بهتر کنید، و کدام را به طور کامل استفاده نکنید. به عنوان مثال، گوگل آنالیتیکس می تواند به شما اطلاعات زیادی در مورد عملکرد وب سایت و کمپین های بازاریابی شما بدهد.به طور خلاصه، ردیابی کمپین خود و مطالعه تجزیه و تحلیل بسیار مه م است، زیرا بدون این بینش، ممکن است آب را به اقیانوس بریزید. نتایج یکسان است: هرگز نخواهید فهمید که چقدر تلاش کرده اید و تلاش های شما چقدر تفاوت داشته است.

فروش در vitrinnet.com

تصمیم گیری در مورد استراتژی بازاریابی B2B ممکن است طاقت فرسا باشد. با این حال، وقتی برای مطالعه هر یکی از استراتژی های بازاریابی که در اینجا ذکر کردیم، وقت می گذارید و آنها را با ماهیت تجارت خود می سنجید، پیدا کردن استراتژی مناسب برای شما آسان تر خواهد بود.یکی دیگر از راه‌های مهم برای پیشرفت در بازی بازاریابی B2B، استفاده از پلتفرم‌های دیگر با نام‌های قابل تشخیص در بازاریابی B2B است. یکی از این پلتفرم ها vitrinnet.com است که پیشرو در محبوبیت تجارت الکترونیک B2B بوده است.

بنابراین، توصیه می کنیم علاوه بر سایر استراتژی های بازاریابی که استفاده می کنید، محصولات خود را درvitrinnet.com در دسترس قرار دهید. به این ترتیب، می توانید به هزاران خریدار فعال دسترسی پیدا کنید که در غیر این صورت نمیتوانستند درباره کسب و کار شما چیزی شنیده باشند.آیا آماده هستید که تجارت B2B خود را به جلو ببرید و به هزاران خریدار جهانی دست پیدا کنید؟

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

1 دیدگاه برای “راهنمای کامل برای بازاریابی B2B در سال 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *