آنتی اسکالانت چیست و چه کاربردی در تصفیه آب صنعتی دارد؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

تصفیه آب یکی از مهم‌ترین فرایندها در صنایع کشور است که البته هزینه و پیچیدگی‌های زیادی نیز دارد. از طرفی به دلیل اهمیت سلامت و کیفیت آب، این فرایند به دقت بالا و استفاده از تجهیزات با کیفیت و با طول عمر بالا نیاز دارند. در حقیقت با کمبود بعضی از قطعات و دستگاه‌ها در فرایند تصفیه آب، احتمال نشت آلودگی، رسوب و یا پایین بودن کیفیت آب آشامیدنی به وجود می‌آید. فرایند تصفیه با کمک دستگاه‌های تخصصی صورت می‌گیرد. با این حال بعضی از قطعات جانبی و مواد شیمیایی افزودنی برای تسهیل در این فرایند، نقش تاثیرگذاری در تصفیه این مایع حیاتی و کاربردی دارند. آنتی اسکالانت یکی از این محلول‌های کاربردی است. در ادامه با این ماده و اهمیت آن در فرایند تصفیه آب بیشتر آشنا خواهید شد.

کاربرد آنتی اسکالانت در صنایع
 

مهم‌ترین بخش‌ دستگاه تصفیه آب را بشناسید

قبل از آنکه با تعریف دقیق آنتی اسکالانت آشنا شوید، لازم است درباره روند کلی و مهم‌ترین قطعات کاربردی برای فیلتر کردن آب آشنا شوید.

فرایند تصفیه آب تنها با همکاری و هماهنگی تعداد زیادی قطعه به درستی انجام می‌شود. این قطعات خود به مکمل‌هایی نیاز دارند تا فرایند کار را بدون وقفه و با بالاترین سطح کیفیت به انجام برسانند. یکی از اصلی‌ترین قطعاتی که در دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد، فیلتر ممبران است. این فیلتر، حیاتی‌ترین نقش را در تصفیه آب صنعتی و آشامیدنی دارد و بدون وجود یا عملکرد صحیح آن، سطح املاح و رسوب‌های آب بسیار بالا و آب عملا غیر قابل استفاده است.

این قطعه در لیست فروش تجهیزات صنعتی، محبوبیت زیادی دارد و انواع مختلف آن را می‌توان از تولیدکننده‌های این مدل از تجهیزات خریداری کرد.

محلول ضد رسوب برای فیلتر دستگاه تصفیه آب

 

تعریف آنتی اسکالانت؛ حیاتی‌ترین محلول برای رسوب زدایی

فیلتر ممبران نیز پس از مدتی دچار اصطحلاک می‌شود یا اطراف آن را رسوب‌های آب فرامی‌گیرند. به همین دلیل مانند همه تجهیزات صنعتی، باید هرچندوقت یک بار باید اقداماتی را برای نظافت، نوسازی یا زدودن آلودگی‌های آن انجام دهید. آنتی اسکالانت یکی از محلول‌هایی است که در زدودن رسوب دستگاه ضدعفونی کننده های صنعتی و قطعاتی مانند فیلتر ممبران موثر است.

آنتی اسکالانت در حقیقت یک مکمل قوی و کارآمد برای بهبود عملکرد فیلتر ممبران است. این ماده، یک محلول شیمیایی است که اغلب در گالن‌های ده لیتری تولید می‌شود و می‌تواند با کمک فرایندهایی، از ایجاد رسوب در سطح فیلتر جلوگیری کند. در نتیجه آب تصفیه شده، کاملا بدون املاح و رسوب خواهد بود.

آنتی اسکالانت‌ها به دو نوع اصلی تقسیم می‌شوند که دسته قوی‌تر آن برای از بین بردن رسوب در آب‌هایی با سختی بالا و آب‌های شور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از بین بردن رسوب آب با کمک فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

 

نحوه عملکرد آنتی اسکالانت؛ محلول ضد رسوب دقیقا چه می‌کند؟

این محلول شگفت‌انگیز حیاتی‌ترین نقش را در بالا بردن عمر مفید فیلتر ممبران ایفا می‌کند. آنتی اسکالانت بسته به حجم آب و جنس فیلتر در مقدار معینی به آب اضافه می‌شود و در اولین قدم به آلاینده‌های موجود در آب می‌پیوندد.

در حقیقت به جای ترکیب شدن با این آلودگی‌ها، مانند یک پوشش آن‌ها را در بر می‌گیرد. این اتفاق در چند ثانیه می‌تواند عملکرد آلاینده‌ها را دچار تغییر کند. چرا که در حالت معمول آلاینده‌ها به سطح فیلتر می‌چسبند و پس از مدتی برای فرایند تصفیه آب، دردسرساز خواهند شد.

اما آنتی اسکالانت، از چسبیدن رسوبات به سطح ممبران جلوگیری می‌کند.

چرا از محلول ضد رسوب ممبران در تصفیه آب صنعتی استفاده می‌شود؟

نگهداری تجهیزات صنعتی به برنامه‌ریزی و هزینه‌های جانبی زیادی نیاز دارد. چراکه در صورت ایجاد خرابی در هر قطعه، هزینه زیادی برای هر بخش به وجود خواهد آمد. به همین دلیل صنایع بزرگ و پرکار پیش از ایجاد مشکل برای ماشین آلات آماده سازی محصول، راهکارهایی را برای نگهداری صحیح از آن‌ها ایجاد می‌کنند. دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی نیز یکی از مهم‌ترین ابزارآلاتی هستند که نقش حیاتی را در بسیاری از صنایع و تولیدات ایفا می‌کنند.

باتوجه به اینکه حجم آب مورد نیاز برای تصفیه در صنایع بسیار بالا است، فیلتر ممبران دستگاهT نیاز به تعویض به موقع دارد. چراکه حجم رسوب باقی‌مانده بر این فیلتر با گذشت زمان باعث ایجاد استهلاک و فرسودگی می‌شود.

اهمیت سلامت دستگاه تصفیه آب صنعتی
 

بالا رفتن تولید در صنایع با کمک آنتی اسکالانت

آنتی اسکالات فرایند رسوب‌گیری را برای فیلتر ساده‌تر می‌کند. به همین دلیل ممبران در طولانی مدت تمیز و بدون رسوب باقی می‌ماند. این عامل می‌تواند طول عمر فیلتر و در نهایت دستگاه تصفیه آب صنعتی را بالا ببرد.

به همین دلیل است که استفاده از آنتی اسکالانت نقش مهمی در کاهش هزینه‌های یک مجموعه صنعتی دارد. همچنین بدون رسوب بودن و کیفیت آب تصفیه شده، می‌تواند باعث بالا رفتن ظرفیت تولید در صنایع باشد و یا به روند فعالیت‌های صنعتی سرعت بیشتری ببخشد.

عوارض مصرف آنتی اسکالانت نامرغوب؛ بهترین محلول ضد رسوب در صنایع کدام است؟

همانطور که استفاده از این محلول کاربردی می‌تواند به‌طور مستقیم بر بالا رفتن سرعت برنامه‌های تولیدی در صنایع کمک کند، استفاده نادرست یا خرید محلول غیر استاندارد می‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد دستگاه‌های تصفیه داشته باشد. به همین دلیل هنگام خرید این نوع از تجهیزات، باید علاوه‌بر توجه به قیمت تجهیزات شستشو، به کیفیت لوازم جانبی و عواملی مانند محلول‌های ضد رسوب نیز دقت کنید.

همچنین هنگام استفاده از آنتی اسکالانت توجه کنید که عواملی مانند حجم آب ورودی به دستگاه، درجه رسوب‌گیری و دمای آب نیز بر عملکرد محلول تاثیر می‌گذارند.

 

بهترین ضد رسوب دستگاه های صنعتی تصفیه آب

 

حفاظت از تجهیزات صنعتی بزرگ با پرداخت هزینه‌های کوچک

آنتی اسکالانت می‌تواند علاوه‌بر تسهیل فرایند رسوب‌گیری در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی، از فیلتر ممبران دستگاه‌های تصفیه آب خانگی نیز محافظت کند. با خرید این ماده، استهلاک دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

بنابراین می‌توانید بعد از خرید بهترین تجهیزات صنعتی از فروشگاه ویترین نت، با استفاده از این ماده طول عمر دستگاه تصفیه آب را بالا ببرید.

اگر به دنبال دستگاه‌های تصفیه آب استاندارد صنعتی و خانگی هستید، می‌توانید به فروشگاه ویترین نت سر بزنید و یا با شماره پشتیبانی مجموعه در ارتباط باشید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *