لوازم و قطعات یدکی نساجی و کاربرد آن ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به طور کلی، لوازم خیاطی مورد استفاده که آشنایی با آن ها و نحوه ی کارشان برای فعالان این حوزه ضروری است عبارت است از :

  1. قیچی 2 سوزن 3. کش 4. یراق 5. نوارهای تزئینی 6. نخ 7. زانفیکس 8. ابر 9. پشم شیشه 10. خط کش 11. بشکاف 12. لایی 13. انگشتانه 14. جاسوزنی 15. صابون 16. دفتر خیاطی 17. قزن 18. کاغذ الگو 19. کاربن 20. متر 21. گونیا 22. فنر لباس 23. سگگ 24. قیطان 25. اِپل 26. زیپ 27. دکمه 28. اتو 29. چرخ خیاطی 30. ماکو 31. ماسوره 32. روغن چرخ

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه ها و ماشین آلات صنایع نساجی-لوازم و قطعات یدکی نساجی

لوازم خرازی مورد استفاده که آشنایی با آن ها و نحوه ی کارشان برای فعالان این حوزه ضروری است نیز عبارت است از :

  1. میل های بافتنی 2. قلاب های بافتنی 3. انواع گوناگون کاموا 4. دستگاه های مخصوص تخصصی بافت

در صنعت نساجی ماشین ها و دستگاه های تخصصی ای وجود دارد که هر کدام از آن ها طبیعتاً لوازم و قطعات یدکی خاصی نیز دارد.

کاربرد لوازم و قطعات یدکی نساجی

در کنار آشنایی با لوازم خرازی و لوازم خیاطی، که گام اول و ساده ترین مرحله ی آشنایی با قطعات و لوازم یدکی نساجی است، آشنایی با قطعات یدکی مورد استفاده در نساجی نیز ضروری است. صنعت نساجی و تولید پارچه و البسه و ماشین آلات آن ابزار ها و قطعات گوناگونی دارد که توصیه ی کارشناسان این است که کاربر با قطعات یدکی نساجی آشنا باشد و در صورت بروز مشکل بتواند آن را رفع کند و با تعمیر کردن یا تعویض لوازم و قطعات یدکی نساجی، کمتر به مشکل بر بخورد و خللی در روند کار و سرعت آن برای کارگاه تولیدی ایجاد نشود.
هر یک از ماشین های بافندگی یا چرخ های خیاطی که در صنعت نساجی استفاده می شود قطعات یدکی مخصوصی دارند که شامل لوازمی مانند تخت، سوزن، سیلندر گردان، راشل، تریکو، وزنه و … می شود.به عنوان مثال قطعات چرخ خیاطی خانگی شامل کمپلت راسته ، صفحه های ضخیم کامپیوتری، تنظیم کننده های نخ راسته، کاربر راسته، کاربر های کامپیوتری راسته دوز، کمپلت گیر، ماکو راسته و … است. قطعات چرخ خیاطی خانگ به همین ها محدود نمی شود و قطعات عمومی تر و شناخته شده تری مانند ماسوره های آلمینیومی، سوزن درشت، بوش میل سوزن، میزان بند آهن ربایی، شیطانک راسته، بشکاف، واشر گلویی، سر نخ زن های پلاستیکی سیلندر گردان، و حلقه های چرخ را نیز شامل می شود.

قطعات چرخ های خیاطی صنعتی

قطعات چرخ های خیاطی صنعتی نیز مانند قطعات چرخ خیاطی خانگی است، فقط در ابعاد و اندازه های متفاوت و بزرگ تری طراحی و ساخته شده اند. البته چرخ های صنعتی قطعات تخصصی تری نیز دارند که مختص ماشین های تخصصی است و عبارت اند از: تیغ عمود بُر ، کفی های چدنی دسته ها، المنت های دیگ، تیغ های 8 پَر، تیغ های قد زن و لامپ های مخصوص چرخ.

قطعات ماشین های تخصصی بسیار متنوع و گوناگون هستند و آشنایی با این قطعات و لوازم یدکی باعث می شود که کاربران عملیات نگهداری دستگاه و وارسی آن را در فواصل زمانی کوتاه و پی در پی انجام دهند. آشنایی با قطعات چرخ خیاطی خانگی، قطعات قیچی های برش برقی و همچنین قطعات چرخ های خیاطی صنعتی باعث می شود که هزینه ی نگهداری این دستگاه ها کاهش پیدا کند و عمر مفید آن ها نیز افزایش پیدا کرده و کارایی بهتر و بیشتری داشته باشند.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *