از قیمت ورق استیل، لحظه‌ای و آنلاین باخبر شو!

از قیمت ورق استیل، لحظه‌ای و آنلاین باخبر شو!
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ورق استیل انواع مختلفی دارد و در هر لحظه قیمت آن تغییر می‌کند. عوامل مختلفی روی قیمت ورق استیل تاثیرگذار هستند. به همین خاطر همیشه باید به‌صورت آنلاین از قیمت ورق استیل اطلاع پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را به‌صورت کامل با روند تغییرات ورق استیل و روش‌های اطلاع از این تغییرات آشنا کنیم.

قیمت ورق استیل آنلاین

قیمت ورق استیل و لوله استیل یا انواع محصولات به وجود آمده از استیل به‌صورت مدام تغییر پیدا می‌کنند. به همین خاطر قیمت ورق استیل را باید به‌صورت آنلاین از سایت‌های مختلف استعلام گرفت تا بتوانید از قیمت روز آن اطلاع پیدا کنید. عوامل مختلفی روی قیمت ورق استیل تأثیرگذار هستند. در ادامه شما را با این عوامل بیشتر آشنا می‌کنیم.

 

عوامل موثر بر قیمت ورق استیل

وقتی که قصد خرید آنلاین استیل داشته باشید، متوجه می‌شوید که عوامل مختلفی روی قیمت ورق استیل تأثیرگذار هستند. در ادامه شما را با برخی از این عوامل بیشتر آشنا می‌کنیم.

  1. نرخ ارز

اولین عامل نرخ ارز است. با وجود آنکه برخی انواع استیل در ایران تولید می‌شود؛ اما بیشتر استیل‌ها وارداتی هستند. به همین خاطر به‌صورت مستقیم در ارتباط با نرخ ارز خواهند بود. همان طور که در هر لحظه نرخ ارز تغییر پیدا می‌کند، همزمان با نرخ ارز، قیمت ورق استیل نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

  1. نرخ‌های جهانی

نرخ‌های جهانی نیز عامل تأثیرگذار بعدی روی قیمت ورق استیل هستند. برای مثال نرخ نیکل به دلیل جنگ روسیه و اوکراین تغییر کرد و همین موضوع به‌صورت مستقیم روی قیمت محصولات استیل تأثیرگذاشت. حدود دو سوم نیکل استخراج شده در دنیا در تولید ورق استیل ضدزنگ استفاده می‌شود. پس قیمت نیکل به‌صورت مستقیم روی قیمت ورق استیل و انواع اتصالات استیل تأثیر می‌گذارد.

  1. میزان ضخامت ورق

ورق‌های استیل از 2 میلی‌متر تا 130 میلی‌متر ضخامت متغییر دارند. طبیعتاً هرچه ضخامت ورق افزایش پیدا کند، قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع در خصوص قیمت لوله استیل نیز صادق است. یعنی هرچه ضخامت استیل استفاده شده در لوله بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. پس باید در نظر داشته باشید که ورقی با چه ضخامتی را می‌خواهید تهیه کنید.

  1. عرضه و تقاضا

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود مشتریان همیشه قیمت استیل را به‌صورت آنلاین چک کنند، بحث عرضه و تقاضا است. شاید در برخی شرایط قیمت نیکل یا ارز تغییر نکند و در عین حال یک ورق با همان ضخامت قبلی، تغییر قیمت داشته باشد. این موضوع فقط به خاطر عدم توازن بین عرضه و تقاضا است. اگر تقاضا از عرضه بیشتر باشد، شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. در عین حال اگر عرضه بیشتر از تقاضا باشد، قیمت‌ها تا حدودی کاهش پیدا می‌کنند.

  1. نوسانات قیمت نفت

در آخر باید بدانید که نوسانات بازار نفت نیز به‌صورت غیرمستقیم روی قیمت استیل تأثیر می‌گذارند. جالب است بدانید که حدود 15 درصد از هزینه‌های تولید و انتقال ورق استیل به نفت ارتباط دارد. به همین خاطر افزایش یا کاهش قیمت نفت نیز باعث تغییر قیمت ورق استیل می‌شود.

بهترین سایت قیمت ورق استیل

همان طور که گفتیم، عوامل مختلفی روی قیمت ورق استیل تأثیرگذار هستند. به همین خاطر به‌صورت دوره‌ای قیمت ورق استیل تغییر می‌کند. برای اینکه بتوانید به‌صورت لحظه‌ای از قیمت ورق استیل آگاهی داشته باشید، می‌توانید از سایت STEELROKH.COM استفاده کنید. این سایت به‌صورت لحظه‌ای و دقیق شما را از قیمت ورق استیل مطلع می‌کند. به این ترتیب می‌توانید برای خرید یا برآورد قیمت خود اطلاعات به دست آورید.

انواع ورق استیل

جالب است بدانید که ورق استیل انواع مختلفی دارد. در این میان می‌توان به ورق استیل رنگی، ورق استیل فابریک، ورق استیل طرح‌دار، ورق استیل سری 200، سری 400، سری 600، ورق استیل براق، ورق استیل نازک و ورق استیل تزئینی اشاره کرد. هر کدام از این انواع ورق استیل کاربردهای متفاوتی دارند و البته قیمت آن‌ها نیز با هم تفاوت دارد. باید بر اساس کیفیت و موقعیت استفاده، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

خب دوستان عزیز، به‌صورت کامل با سیستم تغییرات قیمت ورق استیل آشنا شدید. به یاد داشته باشید که عوامل بسیاری روی قیمت ورق استیل تأثیر می‌گذارند. به همین خاطر همیشه باید به‌صورت آنلاین از تغییرات قیمت ورق استیل اطلاع پیدا کنید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.